23 вересня
Завантажити ще

Олексій Данилов: Вторгнення Росії почалося о 3:40 у Луганській області, о 5-й наступ почалося скрізь

Олексій Данилов: Вторгнення Росії почалося о 3:40 у Луганській області, о 5-й наступ почалося скрізь
Фото: ДМИТРО ЛАРІН/"Українська правда"

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розпочалося 24 лютого о 3:40 у Луганській області на ділянці Мілове. Про це секретар РНБО Олексій Данилов розповів в інтерв'ю " Українській правді ".

– Але ми думали, що там вони заходять саме по території Донецької і Луганської областей. Ми вважали, що їхня мета після визнання "республік" забрати їх в межах областей. Але потім вже через годину двадцять наступ почався скрізь, - сказав він.

За словами Данилова, він одразу поїхав до президента Володимира Зеленського, там уже був голова МВС Денис Монастирський.

– Я приїхав другим. Володимир Олександрович був у білій сорочці, і мені це так, знаєте... запам'яталося... Каже: "Ну що? Будемо боротися!" – розповів секретар РНБО.

Олексій Данилов сказав, що воєнного стану не запровадили 23 лютого на засіданні РНБО, щоб Україну не звинуватили у тому, що вона провокує російську сторону. Київ не очікував, що Білорусь братиме участь у повномасштабному вторгненні Росії.

- Ми дійсно не очікували, що так буде. Я можу сказати, що за пару днів до цього були телефонні дзвінки міністру оборони Білорусі, і нас запевняли, що вони не будуть брати в цьом участі... Так, були дзвінки нашого голови прикордонної служби своєму білоруському колезі. Але, на жаль, так сталося, що територія Білорусі була безпосередньо використана для цього нападу, - розповів він.

За словами Данилова, одна з іноземних розвідок давала 21 день для повного захоплення України і заявляла, що після цього війна має перейти в режим партизанської війни.

Секретар РНБО нагадав, що перша публікація про накопичення військ на кордоні з Україною вийшла 30 жовтня у Washington Post. Проте ще раніше, 6 вересня, вийшла стаття міністра оборони Росії Сергія Шойгу "О новых городах Сибири".

- Мало хто звернув увагу на цю публікацію, але ми на такі речі звертаємо увагу. Уважно її тоді прочитавши, ми мали розуміння, що бажання за рахунок наших громадян, саме нашої країни, розбудовувати Сибір, як це вже було неодноразово, у них ніколи не зникне. Шойгу прямо озвучив цей план – побудувати від 3 до 5 великих міст від 300 тисяч до мільйона населення. І, відповідно, це мали бути українці. Шойгу у своїй статті написав, що будуватимуть громадяни країн СНД. Якщо подивитися на громадян країн СНД, тут же крім нашої нації хто ще має будувати? Немає у інших народів спроможності, фізично такої кількості, щоб можна було реалізовувати такі проєкти. Тим паче, що стосується видобутку нафти і газу в Росії, переважна більшість це були наші громадяни, які їздили на заробітки, - розповів Олексій Данилов.