23 вересня
Завантажити ще

Єрмак: Україна офіційно закликала запровадити ембарго на російську нафту, газ та інші енергоносії

Єрмак: Україна офіційно закликала запровадити ембарго на російську нафту, газ та інші енергоносії
Фото: President.gov.ua

Україна запропонувала Енергоспівтовариству посилення санкцій проти РФ та комплекс заходів щодо енергонезалежності від агресора. Наша країна внесла пропозицію щодо введення заборони на купівлю, імпорт, передачу та транспортування енергетичних товарів, що виробляються або переробляються в Росії. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив 20 квітня голова Офісу президента Андрій Єрмак.

- Україна стала лідером процесу запровадження санкцій проти російських енергоносіїв, ми виконали дуже важливу та якісну роботу, - зазначив Єрмак. - Сьогодні ми скористалися можливістю президентства в Європейському енергетичному співтоваристві, яке Україна отримала на 2022 рік, і формально внесли до цієї організації пропозицію щодо введення заборони на купівлю, імпорт, передачу та транспортування енергетичних товарів, які виробляються або переробляються в Росії.

За його словами, йдеться про всю нафту і нафтопродукти, вугілля та інші види твердого палива, зріджений природний газ.

Єрмак пояснив, що тепер Енергоспівтовариство на основі пропозиції України має ухвалити рішення та направити його всім сторонам-учасникам.

- Україна ставить перед ЄС і такими країнами, як Грузія та Сербія, амбітне, але цілком реалістичне завдання щодо припинення фінансування каральної машини, армії, державного апарату та пропаганди Росії – всього того, що забезпечує агресивні дії цієї держави, включаючи війну в Україні, – вказав Єрмак, додавши, що "Росія має бути позбавлена ресурсів на війну та економічно розчавлена".

За його словами, Україна, яка головує у 2022 році в Енергетичному співтоваристві, під час 63-го засідання його постійної групи високого рівня у Відні запропонувала посилити санкції проти Російської Федерації в енергетичному секторі та комплексно підійти до досягнення енергонезалежності Європи від енергоносіїв країни-агресора.

Серед запропонованих кроків – заміщення російських вуглеводнів постачанням з інших джерел, у тому числі збільшення використання зрідженого природного газу та постачання нафти танкерами, узгодження дев'ятимісячного терміну відмови від російської нафти, що дасть постачальникам з інших країн можливість укласти контракти з європейськими клієнтами та збільшити видобуток, а також відмови від російського ядерного палива.

Заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, який брав участь у засіданні, також відзначив доцільність застосування "іранської моделі" санкцій щодо газу, що транспортується до Європи трубопроводами. Ця модель передбачає, що оплата за ресурс зберігатиметься на спеціальних європейських рахунках, доки Росія не припинить агресію і не відшкодує завдані втрати.

20 квітня Латвія анонсувала відмову від російського газу до кінця 2022 року. Сьогодні міністр закордонних справ Анналена Бербок заявила, що Німеччина припинить імпорт російської нафти до кінця 2022 року. Німеччина "до початку літа" збирається наполовину зменшити імпорт російської нафти, а до кінця року довести його до нуля.

- За цим піде і газ, - наголосила вона, повідомивши про єдину європейську позицію щодо відмови від російського газу.

Раніше про відмову від російських енергоносіїв заявили у Польщі та Данії. А Європарламент підтримав негайне введення ембарго на імпорт нафти та газу з РФ (резолюція має рекомендаційний характер).