52 день війни в Україні. Онлайн
Останні два дні посилилися обстріли міст російськими окупантами. Розповідаємо про головні події 52-го дня війни.
- Дружина заарештованого нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука – Оксана Марченко записала відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна. Вона заявила, що чоловік дав згоду на свій обмін між українською та російською сторонами у разі досягнення між ними домовленості. Марченко просить Путіна допомогти у звільненні нардепа, підозрюваного у держзраді.
- За 16 квітня Україна евакуювала гуманітарними коридорами 1449 людей. Про це повідомила міністр реінтеграції Ірина Верещук у Telegram. З них – 170 маріупольців, 1211 мешканців Запорізької області та 68 осіб із Луганщини. Евакуацію з Лисичанська було зірвано через масові обстріли.
- Російські окупанти не залишають ідеї створення так званої "Херсонської народної республіки". Про це повідомила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова у своєму Фейсбуці. За її словами, окупанти планують уже у першій блокаді травня провести "референдум" із цього питання. Свідки кажуть, що у друкарні Нової Каховки вже нібито друкуються так звані "бюлетені" для "голосування".
- Львівський суд змінив запобіжний захід нардепу від ОПЗЖ Віктору Медведчуку, підозрюваного в держзраді. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. За його словами, політика відправили до СІЗО без права вийти під заставу.
Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю українським журналістам. За його словами, ситуація в Маріуполі залишається серйозною та напруженою - Київ робить усе можливе, щоб урятувати наших захисників, але росіяни відмовляються від створення гуманітарного коридору. Глава держави також вважає, що знищення захисників у Маріуполі стане точкою у будь-яких перегвооррах.
Ключові тези:
- Знищення захисників Маріуполя поставить крапку на переговорах України та Росії;
- Повторення Іловайської трагедії у Маріуполі не виключається;
- Мирний договір із Росією може складатися із двох документів. Один із них має стосуватися гарантій безпеки для України, інший безпосередньо щодо її відносин з Російською Федерацією;
- Україна просила Росію створити гуманітарний коридор, щоб вивезти з Маріуполя поранених, жінок та дітей. Російські окупанти відмовилися і вимагають, щоб ЗСУ здавалися;
- Київ готовий обміняти Медведчука на українських військових чи що може запропонувати Росія;
- Світ має готуватися, а не чекати, поки Росія застосує ядерну зброю.
- У ході переговорів Україна та Росія можуть підписати два документи – договір про гарантії безпеки для України та пряму угоду між країнами. Про це повідомив президент Володимир Зеленський, повідомляє "РБК-Україна". За його словами, РФ хотіла б бачити один договір, куди б усе увійшло, але не всі країни готові сидіти з росіянами за одним столом після Бучі та Бородянки.
- В черговий раз на обстріл зазнав Лисичанський нафтопереробний завод. Про це повідомляє голова обласної державної адміністрації Сергій Гайдай у своєму Телеграм-каналі. За його словами, внаслідок обстрілу піднялася пожежа на 5000 кв.м, гасіння продовжується. Чиновник зазначив, що російські військові цілять у завод систематично, щоб виснажити ДСНС. Палива там нема. Горять залишки нафтошламу.
- Один із центральних районів Харкова зазнав ракетного удару. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов у своєму Телеграм-каналі. 18 людей травмовано - доставлено каретами екстреної швидкої медичної допомоги до лікарень. Їм надається вся необхідна допомога. 1 особа загинула на місці
- Київ та область знову почали обстрілювати, у зв'язку з чим людей, які виїхали з цієї території у безпечні місця, просять поки що не повертатися, повідомили у Київській міській військовій адміністрації. Вранці 16 квітня вибухи пролунали у Дарницькому районі на околиці міста. Зараз на місці працюють рятувальники та медики. Дані про постраждалих уточнюються.
- Російські війська у Маріуполі вирішили повністю закрити місто на в'їзд та виїзд та заборонити пересуватися районами. Крім цього, російські окупанти готують фільтрацію 100% чоловіків, що залишилися у місті, розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у Telegram.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські окупанти втратили близько 20 100 осіб особового складу. При цьому 762 танки та 145 ворожих вертольотів було знищено, повідомляє прес-центр Генерального штабу ЗСУ у Facebook. Крім того, серед втрат російських окупантів: бойові броньовані машини - 1982, артилерійські системи - 371, РСЗВ - 125, засоби ППО - 66, літаки - 163, автомобільна техніка - 1458, кораблі/катери - 8, цистерни з Г, 6 БПЛА оперативно-тактичного рівня – 138, спеціальна техніка – 26, пускові установки ОТРК/ТРК – 4
- В Україні на 16 квітня погоджено дев'ять гуманітарних коридорів. Евакуація проходитиме з трьох областей, розповіла міністр реінтеграції Ірина Верещук у Telegram.
Евакуація з міст Маріуполь, Бердянськ, Токмак та Енергодар у Запоріжжі проводитиметься на власному транспорті.
Сєвєродонецьк – Бахмут (місце зборів – проспект Хіміків, 28).
Лисичанськ – Бахмут (місце зборів – РТІ, 40 років Перемоги, вул. Сосюри, 324).
Попасна – Бахмут (місце зборів – вул. Першотравнева, 42).
Гірське – Бахмут (місце зборів – вул. Гагаріна, 13).
Рубіжне - Бахмут.
- Российские войска дважды ударили по Днепропетровской области. Оккупанты разрушили неработающую птицефабрику, рассказал глава Днепропетровской ОВА Валентин Резниченко в Telegram.
- В результаті ворожого обстрілу в Полтавській області одна людина загинула, і ще одна - зазнала поранень. Російські окупанти завдали удару пізно ввечері 15 квітня, заявив голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
- Російські військові вкотре обстріляли Луганську область. Одна людина загинула, трьом пораненим надано медичну допомогу, розповів голова Луганської ОВ Сергій Гайдай.
- У війні з Росією загинули до трьох тисяч українських військових, близько десяти тисяч зазнали поранень. Про це президент Зеленський повідомив в інтерв'ю CNN. Востаннє втрати серед українських військових глава держави називав 12 березня – близько 1300 загиблих.
Російські війська через великі втрати значно знизили активність своєї авіації — вони б'ють крилатими і балістичними ракетами. Також 15 квітня ударна авіація ВПС ЗСУ під прикриттям винищувачів здійснила 10 авіанальотів на позиції окупантів, а ще збила один літак, один гелікоптер, три безпілотники і дві крилаті ракети. Про це повідомили у ЗСУ.
З початку війни українська армія деокупувала 918 населених пунктів. Понад 300 із них запрацювали гуманітарні штаби, повідомив президент Володимир Зеленський.
Підписуйтесь на нас в соц. мережах