Завантажити ще

Польські полярники відмовилися співпрацювати з росіянами та попросили в українців допомоги з ротацією

Польські полярники відмовилися співпрацювати з росіянами та попросили в українців допомоги з ротацією
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

27-та зимова експедиція дісталася Антарктиди на власному українському судні «Ноосфера», де змінила своїх колег, які рік провели на станції "Академік Вернадський". 26-та експедиція вже повертається додому. Про це в ефірі Громадського радіо розповів голова Національного антарктичного наукового центру Євген Дікий.

– «Експедиція відпрацювала рік за планом. До того ж долучилася до Міжнародної кампанії ізоляції Росії. У науці цю країну зараз також ізолюють. Їх зараз позбавляють змоги отримувати нові готові іноземні технології. І навіть позбавляють наукової інформації, на основі якої можна було б розробити свої технології, заявив Дикий.

За його словами, поляки запропонували українцям зробити ротацію польської експедиції. У них було зафрахтовано російський корабель, але після вторгнення РФ в Україну поляки принципово розірвали домовленості з росіянами.

– Учора Ноосфера забрала учасників попередньої експедиції. В даний час вона прямує до Південної Америки, Чилі. За тиждень уже буде там. Дорогою зайде на польську станцію і змінить тамтешню експедицію. Як пояснив польський вчений: оскільки російський корабель може ходити лише у відомому напрямку, ми просимо вас допомогти нам із ротацією, - зазначив він.

Також Дикий повідомив, що повертатися до Одеси криголам « Ноосфера » не буде, а чекатиме в одному з портів південної півкулі для безпеки судна. Команда експедиції повернеться до України через Польщу.