Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні вперше повідомили про підозру за публічні заклики до геноциду українців

В Україні вперше повідомили про підозру за публічні заклики до геноциду українців
Фото: ru.wikipedia.org

Слідчі оголосили про підозру російського журналіста та публіциста Армена Гаспаряна, який публічно закликав росіян до геноциду народу України. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

– Підозрюваний, який є автором книги «Денацифікація України. Країна невивчених уроків», у своєму творі системно просував твердження про неспроможність української держави до подальшого існування, неповноцінності та другосортності української нації, - зазначено у повідомленні.

За версією слідства, автор книги закликав владу РФ провести так звану «денацифікацію» України, зокрема – військовим шляхом.

- Журналіст наголосив на необхідності початку «денацифікації», а по суті геноциду українського народу з кордонів так званих «ДНР» та «ЛНР», просуваючись далі по всій території України. Серед його ідей – фільтраційні та концентраційні табори для українців і навіть їхнє повне знищення, - зазначили у відомстві.

Також у прокуратурі підкреслили, що твердження з книги Гаспаряна неодноразово використовувалися владою РФ для виправдання військової агресії проти України, а Управління справами президента РФ закупило її для вивчення та використання посадовими особами.

У зв'язку із встановленими даними Гаспаряну повідомили підозру за ч. 2 ст. 442 Кримінального кодексу " Геноцид ". Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців або до 5 років в'язниці.