4 жовтня
Завантажити ще

У ДБР підтвердили: екс-глава Конституційного суду Тупицький втік за кордон

У ДБР підтвердили: екс-глава Конституційного суду Тупицький втік за кордон
Фото: Прес-служба КДУ

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за фактом незаконного виїзду за кордон колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"У ході досудового розслідування слідчі ДБР встановили, що він залишив межі кордону України без проходження передбаченого законодавством прикордонного та митного контролю та без перевірки документів, що надають право на виїзд за кордон. Також не було встановлено наявності чи відсутності підстав для тимчасового обмеження Тупицького у праві виїзду за кордон", - зазначили у відомстві.

Слідство зафіксувало перебування Тупицького в Австрії, у центрі Відня, поруч із автомобілем, зареєстрованим на його дружину. Водночас, за інформацією Держприкордонслужби, Тупицький не перетинав кордон України законним способом.

Ведеться слідство за кримінальним провадженням за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею про незаконне переправлення осіб через державний кордон (ч. 2 ст. 332 КК України).

Зазначимо, раніше журналісти встановили, що Тупицький незаконно втік до Австрії під час воєнного стану. 59-річному екс-судді вдалося зробити це незважаючи на заборону виїзду за межі держави чоловікам призовного віку та його статус обвинуваченого у кримінальному провадженні