Завантажити ще

Байден: Війна Путіна зробила Росію ізгоєм

Байден: Війна Путіна зробила Росію ізгоєм
Фото: КЕВІН ЛАМАРК/REUTERS

Виняток Росії із Ради ООН з прав людини є важливим фактом. Цей крок вкотре демонструє, що вся РФ стає міжнародним ізгоєм. Про це заявив глава США Джо Байден, слова якого цитує Білий дім.

- Це значний крок із боку міжнародної спільноти, який ще раз демонструє, як війна Путіна зробила Росію міжнародним ізгоєм. Російські війська скоюють військові злочини. Росії немає місця у Раді з прав людини, - наголосив Байден.

Він пояснив, що після історичного голосування Росія не зможе брати участь у роботі Ради з прав людини та поширювати там дезінформацію, оскільки слідча комісія Ради розслідує порушення та зловживання РФ прав людини в Україні.

- Фото, які ми бачимо з Бучі та інших районів України з виведенням російських військ, жахають. Ознаки того, що людей зґвалтували, катували, стратили, а в деяких випадках осквернили їхні тіла, - це образа нашої спільної людяності. Брехня Росії не йде в жодне порівняння з незаперечними доказами того, що відбувається в Україні, - наголосив президент США.

За словами Байдена, робота з відповідальними країнами у всьому світі продовжиться. Докази військових злочинів збиратимуться, щоб притягнути Росію до відповідальності за скоєні звірства. Також буде посилено тиск на російську економіку, щоби ізолювати РФ на міжнародній арені.

Резолюцію за усунення Росії від діяльності Ради з прав людини голосували 7 квітня. При цьому 93 держави проголосували «за», 24 проти. Утрималися 58. Серед тих країн, які були проти такого рішення – Росія, Білорусь, Алжир, Болівія, Бурунді, Центрально-Африканська республіка, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Габон, Іран, Казахстан, Киргизстан, Лаос, Малі, Нікарагуа, Сирія, Таджикистан, Узбекистан, В'єтнам, Зімбабве.