Завантажити ще

Кулеба назвав Лаврова співучасником злочинів у Бучі, але зустрічатися з ним все одно буде

Кулеба назвав Лаврова співучасником злочинів у Бучі, але зустрічатися з ним все одно буде
Фото: REUTERS\Валентин Огіренко

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про готовність до нових зустрічей із главою російського МЗС Сергієм Лавровим, незважаючи на те, що вважає його співучасником військових злочинів російських окупантів. Про це він розповів на брифінгу після зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.

Кулеба назвав риторику російського МЗС спрямованою на зрив будь-яких переговорів. Проте міністр і надалі керуватиметься національними інтересами України.

– З того, що я чув від міністра Лаврова, я жодного оптимізму не отримую. Кожен його коментар націлений на зрив переговорів, а не на їхнє продовження. Я вже з ним зустрічався в Анталії. У мене немає до нього якихось особливих почуттів, які б завадили мені з ним зустрітися знову, якщо це потрібно Україні, – заявив дипломат.

Кулеба додав, що заперечення російським міністром звірств у Бучі та інших містах та селах Київської області "робить його співучасником злочинів". Проте офіційний статус Лаврова надає сенсу розмовам з ним.

- Лавров - частина системи Путіна. Те, що він виправдовує злочини, скоєні у Бучі та інших містах, селах України та називає їх фейком, робить його співучасником. Але я готовий зустрічатися, бо він є офіційною особою. Якщо це питання миру в Україні, то я готовий зустрічатися з будь-ким, – вважає міністр.

З росіянами необхідно говорити для того, щоб запобігти іншим "Бучим" і зрозуміти, як можна закінчити цю війну, додав Дмитро Кулеба.

- Ви ставите правильне питання: як це говорити з росіянами після того, що сталося. У мене є лише одне питання до росіян: хто вони такі? Звідки вони, що у них немає співчуття чи емпатії ні до дітей, яких вони гвалтують, ні до жінок і дівчат, яких вони гвалтують і вбивають, ні до мирного населення, ні до людей похилого віку, навіть до тварин та домашньої худоби. Вони вбивають свійських тварин. По Бучі – я не розумію: хто вони, хто ці люди? Задаючи собі це питання, я також розумію, що для того, щоб запобігти іншим "Бучим", ми повинні говорити і бачити, як ми можемо закінчити цю війну, - сказав Кулеба.

Міністр додав, що позиції делегацій у переговорах будуть визначені успіхами відповідних армій на полі бою та впливом санкцій, запроваджених проти Росії.

- Це два головні критерії, які роблять нашу чи їхню позицію сильнішими у переговорах. І звичайно, ми повністю сфокусовані на тому, щоб забезпечити, що ми будемо сильнішими і врешті-решт переможемо, - наголосив Кулеба.

Раніше Володимир Зеленський також заявив, що переговори з Росією будуть продовжені, незважаючи на злодіяння російських окупантів у Бучі, що розкрилися у квітні. У свою чергу Сергій Лавров 7 квітня заявив, що Україна хоче відійти від угод, досягнутих у Стамбулі. В офісі президента слова Лаврова назвали провокацією, спрямованою на зрив переговорів та зазначили, що російський міністр не бере участі у роботі делегацій.