2 жовтня
Завантажити ще

Кулеба: Битва за Донбас буде схожа на Другу світову війну

Кулеба: Битва за Донбас буде схожа на Другу світову війну
Фото: mfa.gov.ua

Битва між Україною та Росією за Донбас, яка може розпочатися найближчим часом, буде схожа на Другу світову війну, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

- Мені шкода говорити це, але це правда: битва за Донбас нагадає вам Другу світову війну з великими операціями, маневрами, участю тисяч танків, броньованих машин, літаків, артилерії. Це не буде локальна операція, виходячи з того, що ми бачимо з підготовки Росії до цього. Росія має свій план, у нас є наш, і результат цієї битви буде вирішено на полі бою, - сказав Кулеба на прес-конференції після участі у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі в четвер.

Він підкреслив, що зараз дуже важливо, щоб союзники не говорили Україні, що вони все ще роздумують і їм необхідно дотриматися всіх процедур, що багато проблем мають бути вирішені перед тим, як вони ухвалять рішення.

- Або ви допоможете нам зараз - і я говорю про дні, а не тижні, або ваша допомога прийде занадто пізно. Багато людей помруть, багато мирних жителів втратять будинки, багато сіл будуть зруйновані саме тому, що ця допомога прийшла надто пізно, - резюмував Кулеба.

Кулеба закликав надати Україні військову допомогу. Він зазначив, що санкції лише завдають збитків Росії, але не зможуть зупинити війну. При цьому міністр не очікує, що саме НАТО постачатиме Україні зброю - ймовірно, це будуть окремі країни-партнери.

- Я з обережним оптимізмом ставлюся до постачань від деяких союзників, але я не маю оптимізму, що НАТО загалом постачатиме Україні необхідну зброю в найближчому майбутньому. Це може змінитися, але поки що я цього не бачу, - заявив Кулеба.

За його словами, НАТО як інститут заохочує союзників, які бажають допомогти, надавати Україні допомогу.

– Так це працює зараз. І НАТО є платформою для обговорення таких речей, - додав міністр.

Раніше повідомлялося, що глави МЗС країн " Великої сімки " засудили звірства російських окупантів у Бучі та інші військові злочини РФ.