25 вересня
Завантажити ще

Глави МЗС країн "Великої сімки" засудили звірства російських окупантів у Бучі та інші військові злочини РФ

Глави МЗС країн
Фото: REUTERS.

Міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки, а також Верховний представник Європейського союзу рішуче засудили звірства, вчинені російськими збройними силами у Бучі та низці інших українських міст. Про це йдеться у заяві за підсумками зустрічі глав МЗС G7, яка відбулася 7 квітня у присутності міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

- Численні зображення загиблих мирних жителів, жертв тортур та очевидних страт, а також повідомлення про сексуальне насильство та руйнування громадянської інфраструктури показують справжє обличчя жорстокої загарбницької війни Росії проти України та її народу, - заявили дипломати.

За підсумками зустрічі вирішено, що масові вбивства у Бучі та інших містах України будуть внесені до переліку звірств та грубих порушень міжнародного права, зокрема міжнародного гуманітарного права та прав людини, скоєних агресором на території України.

- У присутності міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби ми висловили сьогодні нашу щиру солідарність з українським народом та наші найглибші співчуття жертвам цієї війни та їхнім сім'ям. Ми наголошуємо на нашій непохитній підтримці України в межах її міжнародно визнаних кордонів і висловлюємо готовність надавати подальшу допомогу, у тому числі військовою технікою та фінансовими засобами, щоб Україна могла захистити себе від російської агресії та відновити Україну, - йдеться у тексті заяви.

Глави МЗС - учасники зустрічі наголосили, що особи, відповідальні за ці мерзенні акти та злочини, включаючи будь-які напади на цивільних осіб та руйнування цивільної інфраструктури, будуть притягнуті до відповідальності.

- Ми і надалі закликатимемо до відповідальності всіх, хто замішаний у війні на вибір Москви, включаючи режим Лукашенка в Білорусі, - наголошується в документі.

У G7 заявляють, що Росія має негайно виконати наказ Міжнародного Суду (МС), який юридично зобов'язує зупинити військові дії, які вона почала 24 лютого 2022 року на території України.

- Далі ми закликаємо Росію повністю вивести свої військові сили та техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми застерігаємо від будь-якої загрози чи застосування хімічної, біологічної чи ядерної зброї. Ми нагадуємо про зобов'язання Росії за міжнародними договорами, учасницею яких вона є та які захищають усіх нас, – наполягають міністри.

Учасники зустрічі також попередили Росію, що будь-яке застосування нею хімічної або бактеріологічної зброї було б неприйнятним і спричинило б важкі наслідки. А також засудили помилкові звинувачення Росії на адресу України, шановного члена Конвенції про біологічну та токсинну зброю та Конвенції про хімічну зброю, яка виконує свої юридичні зобов'язання за цими документами. Також було висловлено глибоке занепокоєння у зв'язку з насильницьким захопленням Росією контролю над ядерними об'єктами в Україні.

- Ми знову вимагаємо, щоб Росія виконувала свої зобов'язання з міжнародного гуманітарного права та утримувалася від подальших кричучих зловживань. Російське керівництво має негайно забезпечити безпечний, швидкий та безперешкодний гуманітарний доступ та забезпечити роботу безпечних проходів, що дозволяють доставляти гуманітарну допомогу в обложені міста та громадянське населення у безпечне місце, - заявили глави МЗС країн "Великої сімки".

Разом з міжнародними партнерами «Велика сімка» підтримуватиме і посилюватиме тиск на Росію, запроваджуючи скоординовані додаткові обмежувальні заходи, щоб ефективно завадити Росії продовжувати агресію проти України. Наголошено на необхідності подальшого посилення економічного тиску на Росію та режим Лукашенка в Білорусі.