9 червня
Завантажити ще

Лавров заявив, що Україна хоче змінити угоди, досягнуті у Стамбулі. Подоляк не розуміє, про що він

Лавров заявив, що Україна хоче змінити угоди, досягнуті у Стамбулі. Подоляк не розуміє, про що він
Фото: facebook.com\mid.ru

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Україну у нібито відході від угод, досягнутих під час зустрічі переговорних делегацій у Стамбулі.

За словами Лаврова, учора українська сторона нібито представила в переговорну групу свій проєкт угоди. У цьому проєкті, як стверджує Лавров, українська сторона відходить від найважливіших положень, "зафіксованих у Стамбулі, під якими стоїть підпис голови української делегації Арахамії".

–  У Стамбулі українці чітко зафіксували, що майбутні гарантії безпеки України не поширюватимуться на Крим та Севастополь. У вчорашньому проєкті ця чітка констатація відсутня. Замість неї пропонуються розмиті формулювання, - заявив глава МЗС РФ.

Лавров також назвав "неприйнятними" пропозиції України обговорювати питання Криму та Донбасу на зустрічі двох президентів.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк у відповідь заявив, що Київ працює чітко у рамках цієї угоди. У коментарі РБК-Україна Подоляк заявив, що українська делегація, яку очолює Арахамія, в рамках переговорного процесу не взаємодіє з групою Лаврова.

– Тому складно зрозуміти, що саме він має на увазі і навіщо взагалі коментує проблематику. А з боку російських переговорників ми таких претензій не отримували, - сказав він.

Подоляк зазначив, що українська сторона працює строго в рамках запропонованої у Стамбулі формули, яка враховує інтереси насамперед України.

- Безперечно, робота юридичних підгруп передбачає і відпрацювання формулювань, уточнення формулювань. Але не більше. Позиція ж російської сторони і нинішні заяви Лаврова нам абсолютно зрозумілі, - заявив Подоляк.

Як пояснив представник Банкової, у Москві бачать стрімко наростаючі вкрай негативні глобальні оцінки способів ведення війни РФ та схильність до відмови від правил та звичаїв ведення війни.

– І тому намагаються збити ці настрої подібними заявами, – резюмував він.

Подоляк нагадав, що українська сторона підходить до питань війни та миру системно та відповідально – "без будь-яких спекуляцій, які властиві саме росіянам, які за рахунок провокаційних публічних заяв намагаються тиснути на позиції іншої сторони".

Ключове, як зазначив перемовник - запропонована Україною формула гарантій безпеки, а деталі переговорів та пропозиції на них Київ поки що не коментує.