Завантажити ще

Дмитро Кулеба прибув до штаб-квартири НАТО, щоб обговорити "три важливі речі: зброю, зброю та зброю"

Дмитро Кулеба прибув до штаб-квартири НАТО, щоб обговорити
Фото: twitter.com/DmytroKuleba

Глава МЗС України Дмитро Кулеба прибув до штаб-квартири НАТО, щоб обговорити постачання нової зброї. Про це він у четвер, 7 квітня, написав у своєму Твіттері.

"Зустріч із Генеральним секретарем @jensstoltenberg у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Я прибув сюди сьогодні, щоб обговорити три найважливіші речі: зброю, зброю та зброю", – повідомив український міністр закордонних справ.

Кулеба додав, що Україні потрібні сталість постачань та довгострокові рішення, які допоможуть здобути перемогу. У розмові з журналістами, яку наводить сайт НАТО, Дмитро Кулеба сказав, що приїхав до Брюсселя для участі у міністеріалі НАТО, а також проведе двосторонні зустрічі із союзниками. Глава МЗС повідомив, що Україні потрібні літаки, корабельні ракети, бронетранспортери, тяжкі системи ППО.

- Бо як би дивно це не звучало, але сьогодні зброя служить справі світу… Коли йдеться про Україну, не має бути такої різниці, як між оборонною зброєю та наступальною зброєю. Тому що кожна зброя, яку застосовує на території України українська армія проти іноземного агресора, за визначенням є оборонною, - заявив міністр.

Кулеба зазначив, що є два підходи до питання постачання зброї. Перший - коли країна не хоче нічого постачати, вигадуючи аргумент, що це втягне її чи НАТО загалом у війну. Другий підхід зовсім інший. Ми забезпечимо Україну всією необхідною зброєю, щоб ані нам, ані НАТО загалом не довелося воювати в цій війні, бо за нас це зроблять українці.

- Я вважаю угоду, яку пропонує Україна, справедливою. Ви даєте нам зброю - ми жертвуємо своїм життям, а війна стримується в Україні, - підсумував Кулеба.

Генсек НАТО Йєнс Столтенберг сказав, що на зустрічі з міністрами закордонних справ країн Альянсу обговорять потребу у більшій кількості систем протиповітряної оборони, протитанкових засобів, більш легкої і більш важкої зброї, а також різні види підтримки України.