17 травня
Завантажити ще

Орбан заявив про перемогу на виборах в Угорщині. І назвав Володимира Зеленського своїм опонентом

Орбан заявив про перемогу на виборах в Угорщині. І назвав Володимира Зеленського своїм опонентом
Фото: БЕРНАДЕТ СЗАБО/REUTERS

Лідер Угорщини Віктор Орбан провів мітинг, на якому заявив про перемогу своєї партії на парламентських виборах у країні. Під час виступу він назвав президента України Володимира Зеленського своїм опонентом. Серед інших противників угорського лідера – ліві політичні сили та ЗМІ, пише CNN.

- Ми до кінця життя пам'ятатимемо цю перемогу, бо нам довелося битися з величезною кількістю супротивників: місцевими лівими партіями, бюрократами Брюсселя, усіма грошима та інститутами імперії Сороса, міжнародними ЗМІ, а також українським президентом. У нас ніколи не було стільки супротивників одночасно, - сказав Орбан прихильникам у Будапешті.

Він додав, що його переобрання надсилає сигнал не лише ЄС, а й Володимиру Зеленському.

Угорщина значною мірою залежить від російської енергії. До цього часу Орбан ухилявся від можливостей засудити напад Путіна на сусідню державу, ускладнюючи зусилля ЄС, виступити проти нього єдиним фронтом.

Згідно з попередніми результатами підрахунку голосів, які дають партії Фідес (Fidesz) Орбана значну перевагу у парламенті. Як пише « Європейська правда », об'єднана опозиція набирає значно менше, ніж їй прогнозували опитування, а на мажоритарних округах зазнає нищівної поразки. Існує також ймовірність, що партія Орбана разом із сателітами контролюватиме конституційну більшість, 2/3 голосів.

В Угорщині діє змішана система: більше половини депутатів (106 із 199) обирають за мажоритарною системою, решта – за партійними списками). Соратники Орбана лідирують в обох групах.

Так, після підрахунку більше ніж 70% голосів, блок Орбана Fidesz-KDNP отримує 54,85%. Об'єднана опозиція має 33,36%, ще одну опозиційну партію, Mi Hazánk, 6,44%.

Новини по темі: Угорщина Віктор Орбан