21 вересня
Завантажити ще

Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію щодо боротьби з дезінформацією

Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію щодо боротьби з дезінформацією
Фото: pixabay.com

Рада ООН з прав людини ухвалила план дій щодо боротьби з дезінформацією. Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

- Офіційно запропонований Україною, Японією, Латвією, Литвою, Польщею, Великою Британією та США проект резолюції A/HRC/49/L.31 Rev.1 «Роль держав у протидії негативному впливу дезінформації на здійснення та реалізацію прав людини» наголошує на головній ролі урядів у протидії поширенню фальшивих наративів», – зазначили у Нацраді.

Документ акцентує на тому, що «навмисне створення та розповсюдження помилкової або маніпулятивної інформації, призначеної для введення в оману аудиторії з метою заподіяння шкоди в особистих чи політичних чи фінансових цілях», дедалі більше зростає, і це негативно впливає на здійснення та реалізацію. правам людини.

У відомстві зазначають, що дезінформація не є новим явищем, але сучасні цифрові інструменти та платформи соціальних медіа створили передумови для широкого поширення зловмисної недостовірної інформації.

– На жаль, проект резолюції підтримали не всі країни. Зокрема, Китай відмовився голосувати, заявивши, що документ недостатньо враховує першопричини фейкових новин та роль правозахисних механізмів. Не підтримала резолюцію і Венесуела, – розповіли у відомстві.

Тим часом Франція наполягала на тому, що дезінформація все частіше використовується для нападу на правозахисників та журналістів, і закликала до більшої координації між державами для боротьби з нею. З цією тезою погодилася Індія.

Новини по темі: ООН новини фейк