30 сiчня
Завантажити ще

Ердоган назвав своєю метою зустріч Зеленського та Путіна, але не вірить у вступ України до ЄС

Ердоган назвав своєю метою зустріч Зеленського та Путіна, але не вірить у вступ України до ЄС
Фото: REUTERS/Гонсало Фуентес

Туреччина готова організувати зустріч президентів Росії та України. Про це лідер країни Реджеп Тайіп Ердоган повідомив журналістам, які супроводжували його у поїздці до Узбекистану, передає вдень 31 березня "Агентство Анадолу".

- Я налаштований рішуче у питанні нової бесіди з президентами Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським. Наша мета - якнайшвидша організація зустрічі лідерів РФ та України… Ми готові надати необхідний майданчик. Грунтуючись на довірі, яку відчувають Путін і Зеленський до Туреччини, сподіваємося на позитивний результат, - сказав президент Туреччини.

При цьому Ердоган висловив скептичне ставлення до питання прийняття України до складу Європейського Союзу. Він нагадав, що заявка Туреччини перебуває на розгляді Брюсселя з 1963 року. Водночас президент РФ Володимир Путін нібито не проти членства України у ЄС.

- Під час бесіди я спробую почути це від нього особисто, що дозволить зробити більш чіткий аналіз, - сказав Реджеп Тайіп Ердоган.

Президент зазначив, що Росія також зазнає серйозних втрат, а те, що відбувається на півночі Чорного моря, не має аналогів у сучасній історії.

- Я вважаю, що найкращий вихід із ситуації – мирна угода, - підсумував турецький лідер.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу, у свою чергу, заявив раніше у четвер, що його колеги з Росії та України готові до чергової зустрічі, вона може відбутися протягом найближчих двох тижнів.

- У найближчі тиждень-два може відбутися зустріч як мінімум на рівні глав МЗС України та РФ, - повідомив він в ефірі телеканалу A Haber.

А в цей час

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив в інтерв'ю іноземній пресі, що Володимир Путін відмовився зустрітися із Володимиром Зеленським. Про це президент Росії сказав йому під час телефонної розмови, повідомила газета La Repubblica. Путін, за словами Драги, послався на те, що "умови ще не дозріли".

- Я висловив Путіну переконання, що зустріч із Зеленським необхідна для вирішення вузлів домовленості. Відповідь була, що час ще не настав, - розповів Маріо Драгі.

Довідка

29 березня переговори української та російської делегацій у Стамбулі тривали близько трьох годин. Перед ними виступив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. До цього перші три очні раунди переговорів відбулися на території Білорусі. Представник української делегації Олександр Чалий заявив, що переговори розблокували завдяки президентові Ердогану. 10 березня в Анталії відбулася зустріч глав МЗС України та Росії Дмитра Кулеби і Сергія Лаврова.