Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Санкції до третього коліна: діти «друзів Путіна» залишаються без особняків, коней та поїздок світом

Санкції до третього коліна: діти «друзів Путіна» залишаються без особняків, коней та поїздок світом
Фото: Сергій Чемезов - колега Путіна ще за резидентурою КДБ в Дрездені. kremlin.rukremlin.ru

Російські політики та олігархи обурюються: санкції від усього світу боляче б'ють не лише за їхнім особистим добробутом, а й зачіпають «ні в чому не винних дітей та родичів», як із гіркотою кажуть вони. Звичайно, ми віримо, що донька прессекретаря російського президента живе за кордоном лише на свої трудові доходи, а рідня підприємців Ротенбергів оре в полях чи гарує без просвітку у шахтному вибою. «КП в Україні» дізналася, на плечі чиїх ще родичів впали каральні санкції за корупцію та підтримку війни в Україні.

Хокеїсти та футболісти

Майже щодня Мінфін США та його підрозділ - Управління з контролю за іноземними активами – додають до списку санкцій нових «щасливчиків» з громадянством Росії.

Наприклад, взяти тих же Ротенбергів : голова клану Аркадій Романович є другом Путіна та під санкціями з 2019 року. Він разом із братом Борисом володіє контрольними пакетами акцій великих російських банків. Його дочка 44-річна Лілія Аркадіївна має своє місце в списках санкцій США, як і 22-річний син Павло Аркадійович – хокеїст, який грає в команді Федерації хокею Росії, де головою правління є його батько.

Роттенберг Павло Аркадійович. Фото: Instagram/Федерація хокею Росії

Роттенберг Павло Аркадійович. Фото: Instagram/Федерація хокею Росії

Брат Аркадія Романовича Ротенберга - Борис - також вже кілька років мається в клітці санкцій, куди недавно приєдналася його дружина Карина Юріївна, професійна конкуристка і президент Федерації кінного спорту Москви. Як і син – 35-річний Борис Борисович, який має громадянство Росії та Фінляндії, професійний футболіст.

Борис та Каріна Ротенберг. Фото: instagram.com/rotenberg_karina

Борис та Каріна Ротенберг. Фото: instagram.com/rotenberg_karina

Модельєри та моделі

Список сім'ї Чемезових, які потрапили під санкції, очолює генеральний директор державної компанії «Ростех», колега Путіна за резидентурою КДБ у Дрездені – Сергій Вікторович Чемезов, який ще в червні минулого року потрапив під санкції України. Цього року до нього приєдналися сини – 37-річний Олександр Сергійович (підприємець), 48-річний Станіслав Сергійович (голова ради директорів холдингу «Интербизнесгрупп», акціонер компаній з нанотехнологій, у будівельних компаніях, член ради директорів компанії «АвтоВАЗэнерго» тощо).д.) та 19-річний Сергій Чемезов-молодший –  власник бренду повсякденного одягу.

Сергій Чемезов-молодший. Фото: tatler.ru

Сергій Чемезов-молодший. Фото: tatler.ru

Також до списку потрапила друга дружина Сергія Чемезова-старшого – Катерина Ігнатова (54 роки), яка числиться у співвласниках та головою ради банку «Международный финансовый клуб», та її 34-річна донька Анастасія, яка відома не лише як викладач кафедри політичної теорії у МДІМВ, але і як модель для календаря Pirelli за 2017 рік.

Анастасія Ігнатова. Фото: vk.com/id2099370

Анастасія Ігнатова. Фото: vk.com/id2099370

Шосте місце у списку Forbes і звання підсанкційного – у Геннадія Миколайовича Тимченка, одного з найбагатших бізнесменів Росії, власника приватної інвестиційної групи "Volga Group", що спеціалізується на інвестиціях в енергетичні, транспортні та інфраструктурні активи, власника "НОВАТЭК", «Сибур холдинг» і т.д. У листопаді цього року Тимченку виповнюється 70 років.

Під санкції потрапила і дружина Тимченка – Олена Петрівна, яка має російське та фінське громадянство, а також статус партнера з бізнесу благодійності свого чоловіка. Ну і дочки – 43-річна Наталя, громадянка РФ та Великобританії, та 36-річна Ксенія з тим же набором громадянств. Обидві доньки закінчили закордонні університети – Оксфорд та Единбурзький, але це не вберегло їх від образливих санкцій. Доньки Тимченка живуть за кордоном, Ксенія працює у благодійному фонді своїх батьків.

Для розуміння: вся сім'я Тимченка входить у так званий «список Путіна», а це, як виявилося, загрожує втратою активів і доходів.

Ксенія Франк (Тимченко). Фото: twitter.com/tularegion71

Ксенія Франк (Тимченко). Фото: twitter.com/tularegion71

"Золоті" діти Пригожина

Сім'я «кухаря Путіна» - Євгена Пригожина, власника кейтерингового бізнесу, який організовує харчування вищих осіб держави, після попадання голови до списків санкцій ЄС вирушила за ним, але вже за списками США.

Син Пригожина – 22-річний Павло Євгенович, поки що більш відомий як учасник «елітного ДТП»: у 18-річному віці хлопчина, будучи за кермом «гелендвагена» і добряче порушивши швидкість, врізався в БМВ 5-ї серії, до речі, такого самого порушника швидкісного режиму на нічній дорозі у Санкт-Петербурзі.

Його сестра – 29-річна Поліна Євгенівна, володіла кінним клубом, а нині – підприємниця, яка активно цікавиться інфраструктурними проектами Петербурга.

Мама дітей та дружина Пригожина Любов Валентинівна разом із Поліною керує мережею бутіків, які виготовляють шоколадні вироби на замовлення, а також спа-салоном, у якому, за чутками, можуть за знімком аури виявити усі хвороби людини. Ну і з дрібниць: засновник ТОВ «Магазин купцов Елисеевых» та інших ТОВ, пов'язаних з орендою та управлінням нежитловим майном.

Євген Пригожин із дружиною Любов'ю та донькою Поліною. Фото: instagram.com/polinaprigozhina

Євген Пригожин із дружиною Любов'ю та донькою Поліною. Фото: instagram.com/polinaprigozhina

Хто знає про сина Пєскова?

Заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко у списках санкцій США, Великобританії та ЄС вже два роки, а в лютому до нього приєднався син – 38-річний Володимир Сергійович Кирієнко, генеральний директор корпорації "VK Group", що володіє соцмережею "ВКонтакте".

З російського політикуму під санкції також потрапив син ексглави ФСБ, а нині секретаря Ради безпеки Росії Миколи Патрушева – 40-річний Андрій. Він значився на високих посадах у компанії "Газпром нефть" і працював у російському енергетичному секторі.

Про Єлизавету Дмитрівну Пєскову, яка голосно скаржиться на санкції у своєму інстаграмі, відомо багато, а ось про сина прессекретаря Путіна – Миколу – відомо трохи менше. Йому 32 роки, він носить подвійне прізвище Чоулз-Пєсков – його мати, перша дружина Дмитра Пєскова Анастасія, вийшла заміж вдруге у Великій Британії. Власне, у Великобританії син Пєскова провів майже все своє свідоме життя, встиг побувати в колонії для неповнолітніх за бійку і крадіжку, повернувся до Росії, попрацював кілька місяців на одному з телеканалів, але не затримався через погане знання як російської, так і англійської. Вищої освіти у Миколи Дмитровича немає, натомість є донька, на яку він не платить аліменти, та потяг до розкішного життя. Як і його сестра Ліза, Микола особливо не обтяжує себе роботою, що не заважає йому володіти дорогими авто та конячками, а також подорожувати в будь-яку точку світу та жити, зрозуміло, на Рубльовці. Говорячи зрозумілою йому мовою, Ніколенька «потягнув мазу» за санкційного тата – друга та соратника Путіна.

Та й нинішня дружина Пєскова фігуристка Тетяна Навка повз  не пройшла – у тих же списках. Адже народилася у 1975 році в Дніпропетровську.

Шуваловські страждання

Велика родина Ігоря Шувалова - голови держкорпорації розвитку «ВЭБ.РФ», а до цього першого заступника голови уряду РФ - до списків санкцій підтяглася дружно. Його дружина Ольга Вікторівна колись вважалася найбагатшою дружиною серед дружин членів уряду Росії. Своїм успіхом вона зобов'язана чоловікові Ігореві, який переписав на неї всі акції своїх компаній, вступаючи на посаду віцепрем'єра.

Під санкції потрапили двоє із чотирьох дітей Шувалових.

Син Шувалових Євген народився у 1993 році. Як мовиться в біографії сім'ї - "у важкі безгрошові часи". Це не завадило йому вступити до престижного британського коледжу, після якого він вирушив служити до елітного морського спецназу Холуай на острові Руський, де був мінером у роті водолазів-розвідників. Чим зараз займається син Шувалова – достеменно невідомо, у 2017 році він передав свої останні активи в інвестиційній компанії сестрі.

Марія Ігорівна Шувалова, 23 роки, пішла балетною стезею  – вона танцює в трупі Великого театру. У вільний від балетних справ час дівчина воліла відпочивати в елітному будинку своєї сім'ї в Англії. Схоже, що після введення санкцій у свій гарний будинок на Туманному Альбіоні Марія потрапить не скоро. Але впадати у відчай їй не варто: у Марії є частки у великих інвестиційних компаніях і навіть у тих, через які йшли не зовсім чисті та чесні розрахунки «Газпрому».

Марія Шувалова. Фото: instagram.com/mary.marss

Марія Шувалова. Фото: instagram.com/mary.marss

Державні «постільє»

Глава компанії «Транснефть», він же генерал-майор ФСБ у відставці Микола Токарєв, дружить із родинами Чемезових, і не тільки дружить, а й веде спільні справи. Сам 71-річний Микола Петрович уже давно у списках санкцій, а тепер їх доповнили дружина – Галина Олексіївна та донька Майя Миколаївна (за колишнім чоловіком – Болотова). Дружина Токарєва володіє великим маєтком у селі Акулініно, де розташовані садиби Володимира Якуніна, Сергія Чемезова, Аркадія Ротенберга та інших чиновників і бізнесменів із ближнього кола Володимира Путіна.

Дочка Токарєва має у власності фармхолдинги «ФармЕКО» та «Ирвин 2», а також елітний курорт у Хорватії. Разом із сином Сергієм Чемезовим-молодшим володіє геленджикським курортним комплексом «Меридиан». У її чоловіка є особняк на Остоженці, елітний житловий комплекс у Юрмалі та вілла в Хорватії. До розлучення пара також контролювала компанію, яка постачала постільну білизну держкомпанії РЖД - її використовували в російських поїздах далекого прямування. І Майя Миколаївна, і її чоловік стояли у черзі за громадянством Кіпру, але здобути його, схоже, не встигли.

Нафтовий орденоносець

Президент компанії «Роснефть» Ігор Сєчін живе собі під санкціями з 2014 року. У 2022 році список заборон та обмежень розширився, а під удар санкційної дубини потрапив і його син – 33-річний Іван Ігорович.

Відомо, що Іван Ігорович продовжив батьківську династію та працював аналітиком у «Газпромбанке», а у 2014 році став заступником начальника одного з управлінь департаменту шельфових проектів «Роснефти», після чого доріс до першого заступника директора департаменту спільних проектів на шельфі. У віці 25 років був нагороджений медаллю ордена «За заслуги перед Отечеством» ІІ ступеня – «за великий внесок у розвиток паливно-енергетичного комплексу та багаторічну сумлінну працю». Клопотався про нагороду особисто міністр енергетики Олександр Новак.

Іван Сєчін. Фото: Веленгурін Володимир

Іван Сєчін. Фото: Веленгурін Володимир