Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Арестович про втрати України: Знаю з точністю майже до людини, але не назву до кінця війни

Арестович про втрати України: Знаю з точністю майже до людини, але не назву до кінця війни
Фото: President.gov.ua

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович пояснив, чому українська влада не розкриває втрати української армії у війні з Росією і чому їх не називає у щоденних зведеннях він сам. Про це Арестович розповів 29 березня в інтерв'ю ВВС.

- Цифри, звісно, є. Я їх знаю з точністю майже до людини, але не назву. До кінця війни... Бо жодна армія світу не називає своїх втрат під час війни. Це просто заборонено. Це державна таємниця, по-перше. А по-друге, це може допомогти супротивникові оцінити ефективність його дій, – заявив він.

З іншого боку, Арестович вкотре наголосив, що Росія в рази занижує статистичні дані щодо втрат своїх військовослужбовців у війні проти України (підрахунок цих втрат українська сторона веде скрупульозно).

- Брехати і ми можемо... Ми тільки першого дня сказали кількість жертв після авіанальотів. Потрібно було повідомити, що перші загиблі вже є – 46 людей загинули. А далі це військова таємниця, – додав радник голови ОП.

За його словами, втрати України обов'язково будуть розкриті після закінчення війни.

Дані про українські втрати Міноборони не публікувало жодного разу - за винятком даних (можливо, неповних) про жертв першого ракетного удару Росії 24 лютого. У той же час, за даними Генштабу ЗСУ на 29 березня, втрати російських окупантів з початку вторгнення становлять близько 17 200 військових убитими. 25 березня Міноброна РФ заявила про 1351 загиблого з боку РФ.