Завантажити ще

Шойгу вперше заговорив після чуток про інфаркт і, ніби нічого й не сталося, заявив про "виконання завдань"

Шойгу вперше заговорив після чуток про інфаркт і, ніби нічого й не сталося, заявив про
Фото: kremlin.ru

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу, перервавши майже тритижневе мовчання, повернувся з небуття та заявив, що "основні завдання першого етапу спецоперації РФ виконані". На думку міністра, який, як вважають, потрапив в опалу саме після провалу російської "маленької переможної війни" в Україні, це дозволяє зосередити основні зусилля на "досягненні головної мети РФ - звільненні Донбасу". Таку заяву керівник оборонного відомства РФ зробив сьогодні, 29 березня, на селекторній нараді, передає ТАРС.

- Спочатку про перебіг спеціальної військової операції ЗС РФ на території України. Загалом основні завдання першого етапу операції виконані. Істотно знижено бойовий потенціал українських Збройних сил, що дозволяє зосередити основну увагу та основні зусилля на досягненні головної мети - звільненні Донбасу, - заявив Шойгу, який з'явився у ЗМІ після тривалої відсутності та повідомлень про погіршення його здоров'я.

За словами Шойгу, війська російських окупантів "завоювали панування у повітрі, практично знищили військово-повітряні сили України та систему її протиповітряної оборони". Зазначимо, що це мінімум вчетверте з початку війни, коли російське військове керівництво звітує про "повне знищення" українських ВПС та ППО.

Також він заявив, що "спеціальна військова операція" в Україні продовжиться, доки не буде досягнуто поставленої мети.

Крім того, глава Міноборони РФ погрожує, що Росія "адекватно відреагує" у разі реалізації планів низки країн НАТО поставити до України бойові літаки й системи протиповітряної оборони, пише російське агентство "РІА Новини".

Водночас про втрати російської армії в Україні Шойгу не повідомляв.

Тим часом в українському Генштабі сповіщають, що противник не досяг мети наступальної операції і виводить окремі підрозділи з території Київської та Чернігівської областей. Як з'ясувалося пізніше, Міноборони РФ ухвалило таке рішення у зв'язку з конструктивними переговорами в Стамбулі, проте в Україні побоюються, що ворог просто перекидає додаткові сили на Донбас, який оголосив пріоритетною метою.

У Росії тривале зникнення Сергія Шойгу стало інтригою місяця. Після того як журналісти 23 березня заговорили про те, що міністр не з'являвся ані на публіці, ані на екрані з 11 березня, його терміново показали пропагандистські канали - ніби Шойгу 24 березня взяв участь у відеонараді Радбезу РФ із Путіним. Але, за припущеннями експертів, міністра просто вмонтували у сюжет, взявши раніше зняте відео.

Зеленський жартома припустив, що Шойгу вирішив особисто з'їздити до Чорнобаївки - от і пропав. За даними радника голови МВС України Антона Геращенка, у Шойгу стався інфаркт, і під час "зникнення" лікарі намагалися поставити його на ноги.

До цього Шойгу отримав подячний лист від НАЗК. Причина - міністр розікрав "другу у світі" російську армію і тепер українцям значно легше воювати. Крім того, Шойгу вимагав викреслити з "культурного простору Росії" Зеленського та Роднянського.