18 травня
Завантажити ще

Дмитро Кулеба про переговори з Росією: Ми не торгуємо людьми, землями та суверенітетом

Дмитро Кулеба про переговори з Росією: Ми не торгуємо людьми, землями та суверенітетом
Фото: President.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував переговори з Росією, які розпочнуться 29 березня у Стамбулі. Він заявив, що українська делегація має аргументи для розмови з РФ.
Про це Кулеба розповів в ефірі телемарафону разом.

– Президент поставив чіткі директиви – не торгуємо людьми, територіями, суверенітетом, – зазначив Кулеба.

Міністр каже, що поки що не приїде на місце зустрічі російська делегація і не стане зрозуміло, з чим вони приїхали, рано розмірковувати про очікування від переговорів.

- Якщо побачимо, що вони готові розмовляти, то будуть зрушення, а якщо буде повторення пропагандистських штампів, то роз'їдуться так, як і з'їхалися, - додав Кулеба.

Він підкреслив, що багато світових лідерів ведуть переговори з Росією, щоб спонукати перейти на справді ґрунтовні та змістовні розмови з Україною.

Міністр додав, що переговорники з України мають аргументи, щоб розмовляти з РФ.

- Тут наша позиція залізобетонна, підкріплена і міжнародним правом, і ЗСУ, і санкціями, і зброєю, яка була передана нам, щоб стримувати агресора, - сказав Кулеба.

На тлі інформації про можливе отруєння делегатів Кулеба порадив українській команді переговорників нічого не їсти, не пити і навіть не торкатися поверхонь.

Дводенні переговори української та російської делегацій стартують у вівторок, 29 березня о 10:30, і відбудуться у стамбульському палаці Долмабахче, повідомляють турецькі ЗМІ. Це буде четвертий очний раунд зустрічей делегацій РФ та України. Перші три відбулися на території Білорусі наприкінці лютого – на початку березня, після чого сторони перейшли до постійної роботи в режимі відеоконференцій.

Сьогоднішні повідомлення у ЗМІ про нібито отруєння у Києві під час переговорів (про які раніше не повідомлялося) Романа Абрамовича та Рустема Умерова говорять про те, що, окрім публічного, існує й непублічний трек зустрічей.

Раніше в інтерв'ю російським "Медузі", "Комерсанту" та "Новій газеті" Володимир Зеленський заявив, що "денацифікація" та "демілітаризація" України - взагалі не предмет переговорів.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган минулого тижня заявив, що сторони досягли консенсусу щодо чотирьох із шести ключових пунктів переговорів. Дмитро Кулеба цю інформацію заперечив. У Стамбулі 29 березня Ердоган проведе окремі переговори з делегаціями України та РФ до їхньої двосторонньої зустрічі.