27 грудня
Завантажити ще

Зеленський заявив, що "денацифікація" та "демілітаризація" України на переговорах взагалі не обговорюються

Зеленський заявив, що
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що питання "денацифікації" та "демілітаризації" України взагалі не обговорюється на переговорах, бо це є "незрозумілі речі". Про це глава держави заявив у інтерв'ю російським журналістам.

- «Денацифікація та демілітаризація» – взагалі ми не обговорюємо це. Я сказав, що наша група… Ми взагалі не сядемо за стіл, якщо говоритимемо про якусь «демілітаризацію», якусь «денацифікацію». Для мене це незрозумілі абсолютно речі... Наші сторони сказали [російській делегації], що фраз про «демілітаризацію» та «денацифікацію» не може бути, нас ці пункти взагалі не цікавлять, - заявив Зеленський.

За словами Зеленського, сторони обговорюють на переговорах питання захисту російської мови, гарантії безпеки та без'ядерний статус. Останній можливий лише після зустрічі президентів України та Росії, відведення російських військ та проведення всеукраїнського референдуму. Водночас, президент не відповів однозначно на запитання, що буде, якщо українці на референдумі проголосують проти без'ядерного статусу.

-...Ми домовитися повинні з президентом Російської Федерації, а щоб домовитися, йому треба своїми ногами виходити звідти, де він там є... Ось ми зустрілися, ми з ним домовилися, цього достатньо нашого з ним договору з підписами, з печатками, хоч кров'ю. Цього достатньо, щоб розпочати процес виведення військ. Війська мають бути виведені, гаранти все підпишуть, і все. Це все працюватиме далі. Далі ратифікація у парламенті, референдум кілька місяців, а потім зміни до конституції, - заявив Зеленський.

Володимир Зеленський 27 березня поговорив із журналістами російських видань "Медуза", "Дощ", "КоммерсантЪ" за сприяння "Нової газети", а також з письменником та автором книги "Моя кремлівська рать" Михайлом Зигарем. Роскомнагляд заборонив їм публікувати це інтерв'ю. У результаті воно вийшло на сайті і YouTube-каналі "Медузи", YouTube-каналах Михайла Зигара, Тихона Дзядка та Катерини Котрікадзе, німецькому телеканалі OstWest.

Українська та російська делегація зустрічалися двічі на території Білорусі – 27 лютого у Гомелі та 14 березня у Біловезькій пущі. Водночас делегації наполягають, що регулярно продовжують переговори щодо відеозв'язку. Третій раунд очних переговорів пройде 28-30 березня у Туреччині.