Завантажити ще

Україна та Росія обмінялися полоненими: ворог звільнив 19 моряків, захоплених біля острова Зміїний

Україна та Росія обмінялися полоненими: ворог звільнив 19 моряків, захоплених біля острова Зміїний
Фото: on.od.ua

В рамках обміну полоненими України та Росії у форматі "десять на десять" окупанти звільнили українських моряків із судна "Сапфір", яких захопили під час спроби допомогти військовослужбовцям на острові Зміїний. Про це повідомила зі свого Фейсбуку міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

– Сьогодні за наказом президента Зеленського мав місце перший повноцінний обмін військовополоненими. В обмін на 10 захоплених у полон окупантів ми витягли 10 наших військовослужбовців. Також сьогодні ми відправили до росіян 11 російських моряків, яких ми врятували з затопленого судна біля Одеси. Внаслідок цього обміну додому повертаються 19 українських цивільних моряків із рятувального судна "Сапфір", - повідомила Верещук.

За її словами, рятувальний корабель "Сапфір" також буде повернуто Україні та доставлено до турецького порту.

Йдеться про 19 моряків із судна "Сапфір", які 26 лютого в рамках гуманітарної місії вирушили на острів Зміїний, щоб з'ясувати долю військовослужбовців. Тоді російські окупанти захопили судно разом із екіпажем та відбуксували його до Севастополя, де наші громадяни перебували у полоні.