3 червня
Завантажити ще

Недружній крок. Білорусь висилає українських дипломатів, залишить лише п'ятьох.

Недружній крок. Білорусь висилає українських дипломатів, залишить лише п'ятьох.
Фото: Вячеслав Мокренко\УНИАН

Білоруське МЗС 23 березня оголосило про висилку з країни 12 українських дипломатів та закриття генконсульства у Бресті. У МЗС України назвали ці дії черговим нічим не спровокованим недружнім кроком щодо України. Про це у коментарі "РБК-Україна" повідомив речник українського МЗС Олег Ніколенко.

- Продовжуючи вчорашню провокацію у ЗМІ, сьогодні білоруська сторона оголосила про скорочення складу посольства України у Мінську та закриття консульства України у Бресті. Дванадцятьом українським дипломатам було приписано залишити територію Білорусі протягом 72 годин. Розглядаємо такі дії Білорусі як черговий нічим не спровокований недружній крок щодо України, – наголосив Ніколенко.

Він пообіцяв, що Україна не залишить дії Білорусі "без належної відповіді", про яку буде повідомлено додатково.

- Після від'їзду певних українських дипломатів посольство України в Мінську функціонуватиме у скороченому складі на чолі з послом Ігорем Кізімом. "Наші дипломати матимуть достатньо можливостей, щоб продовжувати надавати консульську допомогу українським громадянам у Білорусі", - запевнив Ніколенко.

22 березня КДБ Білорусії звинуватив українських дипломатів у шпигунстві, заявивши про нібито "ліквідацію резидентури у посольстві України". В українському МЗС відповіли, що недружні заяви білоруських посадових осіб на адресу України "дедалі більше ускладнюють двосторонні відносини наших держав".

За кілька днів до цього усі білоруські дипломати залишили територію України з власної ініціативи. Українська розвідка відслідковує ризики прямого вступу Білорусі у війну на боці Росії та вважає такий сценарій, як і раніше, реальним. Від'їзд білоруських дипломатів у цей сценарій укладається. Офіційні особи Білорусі поки що виступають із заявами, що не дозволять втягнути країну у військові дії. При цьому з першого дня вторгнення, 24 лютого, територія Білорусі використовується Росією як військова база.