Завантажити ще

"Громадське" заявило про викрадення журналістки у Бердянську співробітниками ФСБ

Фото: t.me/hromadske_ua

Російські окупанти взяли у полон у тимчасово захопленому Бердянську журналістку "Громадського" Вікторію Рощину. Про це 18 березня йдеться у заяві видання.

"Наша журналістка Вікторія Рощина, ймовірно, перебуває у полоні у російських окупантів. Вона знімала відео та писала статті з гарячих точок на сході та півдні України усі дні російсько-української війни", - зазначають журналісти.

Рощина знімала відео й писала статті з гарячих точок на сході та півдні України всі дні російсько-української війни. 11 березня "Громадське" опублікувало текст, у якому журналістка розповідає про те, як живе тимчасово окупований Енергодар. Також вона готувала матеріали про військові дії в Запорізькій та Донецькій областях і планувала поїхати до Маріуполя, щоб розповісти про те, що насправді відбувається у місті, яке понад два тижні щодня обстрілюють російські війська.

- 11 березня ввечері Вікторія Рощина, ймовірно, була на шляху із Запоріжжя до Маріуполя і мала поганий зв'язок, тому ми майже не змогли говорити телефоном. Відомо було тільки те, що з Енергодару на той час вона вже поїхала, - кажуть її колеги.

Колеги Рощиною стверджують, що 12 березня вже не змогли вийти на зв'язок із Вікторією.

- Як нам стало відомо від свідків, яких ми не можемо називати з міркувань безпеки, журналістка перебувала у тимчасово окупованому Бердянську, – повідомляє "Громадське". -16 березня ми дізналися, що напередодні (ймовірно, 15 березня) Вікторію Рощину затримала ФСБ Росії. Наразі про її місцезнаходження нічого невідомо.

У виданні зазначають, що намагалися звільнити журналістку непублічним способом, але це не дало результатів, тому журналісти вирішили оприлюднити інцидент. "Громадське" закликає українську та міжнародну спільноту приєднатися (інформаційно та діями) до вимог про звільнення журналістки.

За час війни з Росією на тимчасово окупованих територіях України зазначені факти викрадення людей та вбивства окупантами журналістів. Так, окупанти викрали мера Мелітополя Івана Федорова та низку інших представників місцевого самоврядування. Федорова Україна згодом обміняла назад на 9 росіян-строковиків. У районі Ірпеня російські окупанти вбили журналіста Брента Рено, який працював у зоні бойових дій на видання Time, оператора FoxNews П'єра Закревського та українську журналістку Олександру Кувшинову.