Завантажити ще

Україна більше не оприлюднюватиме кількість російських військовополонених через Женевську конвенцію

Україна більше не оприлюднюватиме кількість російських військовополонених через Женевську конвенцію
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Україна не оприлюднюватиме кількість військовополонених. Про це 18 березня заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, повідомив "Інтерфакс-Україна".

- Ми домовилися не поширювати дані про кількість полонених. Потрібно робити все можливе, щоб їх обміняти. Ми відстежуватимемо дотримання їхніх прав, тому що маємо виконувати Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими, - сказала вона на брифінгу.

Денисова зазначила, що у деяких слідчих ізоляторах є військовополонені Російської Федерації. Вона також сподівається, що і російська сторона дотримуватиметься цієї конвенції.

17 березня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що опубліковані Україною кадри полонених російських солдатів порушують Женевські конвенції. У HRW зазначили, що СБУ публікує їх у Telegram із 868 000 підписниками, розкриває імена та інші особисті дані. Human Rights Watch звернулася до СБУ та МВС і все ще чекає на відповідь.

Водночас віце-прем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук сповістила про створення відповідно до Женевської конвенції Національного інформаційного бюро щодо поводження з військовополоненими. 16 березня президент України Володимир Зеленський повідомив прокурору Міжнародного кримінального суду Каріму Хану, що Збройні сили України взяли у полон дві тисячі російських військовослужбовців.