28 травня
Завантажити ще

Лавров пригрозив, що Росія не допустить постачання С-300 Україні і атакуватиме в дорозі вантажі, які вважатиме зброєю

Лавров пригрозив, що Росія не допустить постачання С-300 Україні і атакуватиме в дорозі вантажі, які вважатиме зброєю
Фото: facebook.com\midrussia

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не допустить передачі Україні із третіх країн систем протиповітряної оборони С-300 для захисту від російських авіаударів. Про це він сказав в інтерв'ю російському пропагандистському каналу RT, який цитують "РИА Новости".

- Передача радянських С-300 з інших країн в Україну неможлива і буде незаконною, Москва не допустить цього, - наголосив Лавров, не обтяжуючи себе обґрунтуванням незаконності постачання цих озброєнь до України.

Так само глава МЗС країни-окупанта не аргументував, чому вважає, навпаки, законними удари по поставках військової допомоги від НАТО Україні, проте анонсував їх.

- Ми дуже чітко дали зрозуміти, що будь-які вантажі, які заїжджатимуть на територію України, які, як ми вважатимемо, перевозять зброю, стануть законною ціллю. Це абсолютно зрозуміло, – повідомив міністр.

Він також заявив, що "сподівається, що нинішня аномальна ситуація між Росією та Україною закінчиться", "але нормалізації заважатиме Захід".

За словами Лаврова, "ілюзія, що ми можемо розраховувати на західних партнерів, повністю зруйнована", тому наразі Росія "може розраховувати лише на себе та союзників".

Він також вважає, що "Захід прагне маргіналізувати Росію, зупинити її розвиток" і нині "чинить безпрецедентний тиск".

Лавров також повторив пропагандистську тезу про те, що Росія напала на Україну, нібито щоб запобігти загрозі нападу України на квазіреспубліки "ЛНР" та "ДНР".

Він додав, що "денацифікація України передбачає скасування будь-яких законів, які піддаають дискримінації російськомовне населення".

Раніше в НАТО попереджали Росію, що удар по колонах, які везуть до України військову допомогу, розцінюватимуть як атаку на Альянс.