Завантажити ще

Подоляк, Кулеба та Стефанчук відповіли на заяву Шольца про одноосібну відповідальність Путіна за війну в Україні

Подоляк, Кулеба та Стефанчук відповіли на заяву Шольца про одноосібну відповідальність Путіна за війну в Україні
Фото: facebook.com/olafscholz

Представники української влади не погодилися з думкою канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо одноосібної відповідальності Володимира Путіна за війну в Україні. Німецькому лідеру вони заперечили у своїх соцмережах.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента:

- Канцлер @OlafScholz, прагнучи виправдати свою нерішучість, пропонує розділити простих росіян і Путіна як автора війни. У Європі це може стати неправдивим трендом. Бо офіційно 71% росіян категорично підтримують війну проти України та масові вбивства наших громадян. Майте це на увазі, - написав він у своєму твіттері.

Дмитро Кулеба, голова МЗС України:

- Дехто хоче жити у простому світі, де Путін несе повну відповідальність за війну. Реальність така, що насправді хтось скидає бомби на українські міста, розстрілює евакуйованих, формує «Z», підтримує Путіна в опитуваннях. Як і в 1930-ті, вони несуть відповідальність, навіть отруєну пропагандою.

Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради:

- Пане канцлер Olaf Scholz, Ви справді вважаєте, що один Путін вбиває наших дітей, руйнує наші міста, нищить нашу країну? А росіяни ні до чого? Вони просто підтримують його політику? А російські військові ні до чого? Вони просто виконують його наказ? Не обманюйте себе. Просто хочу нагадати, що під час Нюрнберзького процесу, нікому не вдалось отримати виправдовувальний вирок із аргументом "я просто виконував наказ", - заявив він у фейсбуці.

Андрій Мельник, посол України у Німеччині:

– Це війна Росії на знищення України. Точка, крапка. Це російські, а не інопланетні льотчики бомбардують українські міста, вбиваючи жінок та дітей. Мовчазне російське суспільство де-факто підтримує війну. Путін – це лише вершина айсбергу. Покладати відповідальність за винищувальну війну проти цивільного населення України лише на Путіна – банальність. Росія несе цю відповідальність. Відповідальність за війну несуть усі росіяни, які воюють, підтримують, потурають чи навіть ігнорують цю війну, - упевнений дипломат.

У четвер Олаф Шольц заявив у твіттері про неприпустимість образ та нападів на росіян, оскільки за війну в Україні відповідальний лише Володимир Путін. Президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу в Бундестазі, що Німеччина сприяє зведенню нової стіни в Європі, коли гальмує вступ України до європейських інститутів.