Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Хмельницькому дозволили відбирати квартири у орендодавців, які завищують ціни для біженців

У Хмельницькому дозволили відбирати квартири у орендодавців, які завищують ціни для біженців
Фото: facebook.com/symchyshyn

У орендодавців у Хмельницькому, які здають житло біженцям за завищеними цінами, відбиратимуть квартири. Про це повідомляє мер горда Олександр Симчишин у своєму Фейсбуці.

– Є чимало випадків, коли ми бачимо різкий стрибок на оренду квартири. Квартира, що коштувала 5 тис. Грн. на місяць чомусь стала коштувати 22 тис. грн. Хтось вирішив заробити на війні і на тому величезному попиті, на біженцях, які біжать із міст, які прийняли на себе удар першими?, - сказав у своєму відеозверненні Сімчишин.

Як зазначив градоначальник, тепер несумлінних орендодавців притягатимуть до відповідальності. А військовим адміністраціям

- Дуже сподіваюся, що всі зрозуміють наші посилки і попереджаю всіх, що вживатимуться відповідних заходів. Ми скористаємось львівським досвідом та опублікуємо такі факти з адресами та прізвищами власників такого житла. Нехай хмельничани знають «героїв». Я особисто, якщо ми бачитимемо правдивість цієї інформації, звертатимуся до військового командування, військової адміністрації, а у них є на це повноваження, вилучати таке майно на користь держави, - підкреслив він.

Семчишин нагадав городянам, що законодавство дозволяє під час воєнного стану країни вилучати майно потреб війська. За його словами, у вилучені квартири влада розміщуватиме біженців, волонтерський центр або селитиме військових. Хмельницький градоначальник пообіцяв особисто підписувати відповідні листи, якщо орендодавці намагатимуться заробити на війні.

ДО РЕЧІ

Подібні випадки було виявлено і у Львові. Мер міста Андрій Садовий заявив, що з початку війни в Україні місцева влада отримала близько 80 скарг на недобросовісних орендодавців, які необґрунтовано підняли ціни на житло.

- Наші працівники розробили та перевірили кожне звернення. На сьогоднішній день я можу з упевненістю зробити публічним список із 6 юридичних та фізичних осіб, які наживаються на війні. Дав таку обіцянку, бо виконую. Цю інформацію я передаю у військову адміністрацію з пропозицією використовувати дані приміщення для поселення військових та людей, які потребують притулку безоплатно. Згідно із законом про військовий стан, військова адміністрація має відповідні повноваження, - написав у своєму Фейсбуці мер Львова.

Згідно з опублікованим списком, у Львові зафіксували випадки здачі в оренду квартири за ціною понад 81 тисячу гривень на місяць, а також низку готелів, в яких за одну добу вимагають з біженців близько 5 тисяч гривень.