21 листопада
Завантажити ще

В Україні створили бюро з поводження із військовополоненими - відповідно до Женевської конвенції 1949 року

В Україні створили бюро з поводження із військовополоненими - відповідно до Женевської конвенції 1949 року
Фото: facebook.com/vereshchuk.ukraine

В Україні, відповідно до Женевської конвенції, створено Національне інформаційне бюро з поводження із військовополоненими. Про це вранці у четвер, 17 березня, повідомила віцепрем'єр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

– З сьогоднішнього дня у нас створено Національне інформаційне бюро відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року, – сказала вона на своєму традиційному брифінгу.

Виконувати функції Національного інформаційного бюро буде "Український національний центр розвитку миру", який належить до сфери управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Про створення бюро повідомили Міжнародний Червоний Хрест через Міністерство закордонних справ України. Верещук висловила надію на те, що робота буде плідною, а головне – результативною для сімей, які чекають на своїх дітей із полону додому.

16 березня президент України Володимир Зеленський повідомив прокурору Міжнародного кримінального суду Каріму Хану, що Збройні сили України полонили дві тисячі російських військовослужбовців. Мера Мелітополя Івана Федорова звільнили з полону, обмінявши на дев'ятьох російських солдатів-строковиків 2002-2003 років народження.

Довідка

Женевська конвенція про поводження з військовополоненими

Прийнята 12 серпня 1949 Дипломатичною конференцією (яка засідала в Женеві з 21 квітня до 12 серпня 1949 року) для складання міжнародних конвенцій про захист жертв війни.

З самого початку конфлікту і в усіх випадках окупації кожна з сторін, що перебувають у конфлікті, повинна заснувати офіційне Довідкове бюро у справах військовополонених, які перебувають у її владі.

Щодо кожного військовополоненого мають бути зазначені прізвище, ім'я, звання, особистий номер, місце та точна дата народження, держава, за якою він числиться, ім'я батька та дівоче прізвище матері, прізвище та адреса особи, яка має бути поінформована, а також адреса, за якою можна надсилати кореспонденцію полоненому, якщо ці відомості є у розпорядженні Довідкового бюро.

Довідкове бюро отримуватиме від відповідних компетентних органів відомості про всі випадки переміщення, звільнення, репатріації, втеч, госпіталізації, смерті та передаватиме їх.

Також будуть передаватися регулярно і, якщо можливо, щотижня відомості про стан здоров'я тяжко поранених або хворих військовополонених.

Довідкове бюро також зобов'язане відповідати на всі запити, що надсилаються йому і стосуються військовополонених, включаючи тих, хто помер у полоні, а також робити будь-які запити, необхідні для отримання запитаних відомостей, які бюро не має.

Усі письмові повідомлення, що надходять з бюро, скріплюються підписом або печаткою.

Крім того, Довідкове бюро зобов'язане збирати та передавати зацікавленим державам усі цінні особисті речі, включаючи грошові суми у будь-якій валюті, крім валюти держави, що тримає в полоні, а також документи, що становлять інтерес для найближчих родичів, залишені військовополоненими під час їх репатріації, звільнення або смерті. Ці речі пересилаються в пакетах з печаткою бюро із додатком документа, де ясно будуть вказані докладні дані про власника цих речей, а також точний перелік предметів, що містяться в пакеті. Інші особисті речі таких військовополонених передаватимуться за домовленістю між зацікавленими сторонами, які перебувають у конфлікті.