12 червня
Завантажити ще

Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію, в якій Путін засуджується як військовий злочинець

Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію, в якій Путін засуджується як військовий злочинець
Фото: СПУТНІК/REUTERS

Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію про засудження президента РФ Володимира Путіна як військового злочинця через звірства військ окупантів під час війни проти України. Як пише Reuters, документ був представлений сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, її підтримали сенатори обох партій одноголосно.

- Усі ми в цьому залі об'єдналися разом із демократами та республіканцями, щоб сказати, що Володимир Путін не може уникнути відповідальності за звірства, вчинені проти українського народу, - заявив перед голосуванням лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер.

Документ також містить заклик до Міжнародного кримінального суду в Гаазі та інших країн переслідувати російських військових у будь-якому розслідуванні військових злочинів, скоєних під час вторгнення РФ в Україну.

Війна в Україні триває з 24 лютого. Весь цей час російські окупанти безперервно обстрілюють міста та мирних жителів нашої країни. За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україні вже потрібно для відновлення інфраструктури щонайменше 565 мільярдів доларів.