Завантажити ще

ПАРЄ проголосувала за виключення Росії з Ради Європи та визнала Придністров'я окупованою територією

ПАРЄ проголосувала за виключення Росії з Ради Європи та визнала Придністров'я окупованою територією
Фото: Рада Європи\Еллен Вуібо

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за виключення Росії із Ради Європи. Про це повідомляє прес-служба Асамблеї 15 березня.

Рішення ухвалено практично одноголосно – із 219 євродепутатів "за" проголосувало 216, троє утрималися, проти не було жодного голосу. 17 березня Комітет міністрів Ради Європи має ухвалити остаточне рішення з цього питання.

У ході розгляду резолюції стало відомо, що Росія, зрозумівши неминучість виключення, подала заяву про самостійний вихід.

- Але це не зупиняє наші плани, не перериває процедури, – прокоментував цю спробу президент ПАРЄ.

Глава української делегації в Асамблеї Марія Мезенцева підтвердила, що у ПАРЄ є настрій вигнати РФ.

- Росія, намагаючись зберегти обличчя, сьогодні подала листа до Ради Європи про добровільний вихід із організації. У той же час ми добиваємось винятку Росії, і ми зробили все для цього. Такої єдності в ПАРЄ ще не було – 216 із 219 голосів. ПАРЄ виправляє свої помилки, – написала Мезенцева.

У прийнятому документі ПАРЄ рекомендує припинити членство РФ у Раді Європи через несумісність його з принципами організації. Водночас, з огляду на те, що РФ до кінця цього року формально залишається учасником організації – ПАРЄ просить прискорити розгляд позовів проти Росії у Європейському суді з прав людини.

Раніше 15 березня глава делегації країни-агресора Петро Толстой оголосив, що Росія «з власної волі» виходить із Ради Європи і не сплачуватиме щорічного внеску до організації.

Придністров'я – окупована територія, тепер офіційно

ПАРЄ на засіданні 15 березня визнала Придністров'я зоною російської окупації. Члени ПАРЄ підтримали резолюцію, а остаточне рішення буде ухвалено Комітетом Міністрів Ради Європи 17 березня. Про це повідомляє " Європейська правда ".

Повідомляється, що ПАРЄ одноголосно затвердила поправку про те, щоби офіційно визнати Придністров'я зоною російської окупації.

Резолюцію було прийнято 15 березня, проте остаточне рішення буде ухвалено Комітетом Міністрів Ради Європи 17 березня.

Варто зазначити, що представники Молдови не брали участі у складанні цієї поправки, але вони не висловилися проти голосування.

- РФ здійснила акт військової агресії проти Республіки Молдова і, відповідно, окупацію Придністровського району, - таке формулювання запропонували члени ПАРЄ.

Збройній агресії РФ проти Молдови цього року виповнюється 30 років - конфлікт у Придністров'ї спалахнув у 1992 році. Придністровська Молдавська Республіка (ПМР) стала першою квазідержавною освітою на території колишнього СРСР. Згодом РФ тиражувала цей досвід у Південній Осетії Абхазії, на Донбасі та Луганщині, а тепер планує створити і так звану "Херсонську народну республіку".

А В ЦЕЙ ЧАС

ПАРЄ закликала всі держави, що залишилися в організації після вигнання Росії, "розглянути можливість збільшення їхньої допомоги Україні в її зусиллях щодо посилення захисту своєї території, включаючи її повітряний простір, щоб зменшити людські втрати та трагічні гуманітарні наслідки загарбницької війни з боку Росії".