26 грудня
Завантажити ще

Росія залишає Раду Європи, звідки її і так збиралися вигнати

Росія залишає Раду Європи, звідки її і так збиралися вигнати
Фото: pase.eu

Російська Федерація вийшла зі складу Ради Європи. Лист глави МЗС РФ Сергія Лаврова було передано генеральному секретареві Марії Пейчинович-Буріч. Про це 15 березня повідомив голова російської делегації у ПАРЄ Петро Толстой.

За словами Толстого, Росія виходить із Ради Європи "з власної волі" після обдуманого рішення.

- Рішення про вихід із Ради Європи ухвалено. Відповідний лист міністра закордонних справ Сергія Лаврова вручено генеральному секретареві організації, пише Толстой.

Вся відповідальність за розрив діалогу з Радою Європи лежить, за твердженням Толстого, на країнах НАТО, які весь цей час використовували тему прав людини "для реалізації власних геополітичних інтересів та нападок на нашу країну".

- У зв'язку із безпрецедентним політичним та санкційним тиском на нашу країну Росія не планує виплачувати щорічний внесок до цієї організації, - додав він.

Петро Толстой підкреслив, що рішення про вихід було ухвалено в розпал чергової антиросійської дискусії в ПАРЄ, результатом якої може стати "чергова брехлива русофобська резолюція, яка ґрунтується на домислах, які не мають жодного відношення до реальності".

25 лютого Рада Європи призупинила членство Росії через вторгнення в Україну та обговорювала постійне рішення про призупинення членства. Країна-окупант втратила право брати участь у роботі Комітету міністрів та Парламентської асамблеї, але Європейський суд з прав людини продовжував розглядати скарги проти Росії.

У понеділок, 14 березня, прем'єр-міністр Денис Шмігаль на позачерговому засіданні ПАРЄ заявив, що Україна вимагає негайно виключити Росію із Ради Європи через війну, яку РФ розв'язала на території нашої держави.

Наслідком виходу з Ради Європи стане те, що Росія тепер може вийти з Конвенції з прав людини і не підпорядковуватиметься рішенням ЄСПЛ. Голова міжнародного комітету Держдуми Леонід Слуцький уже заявив, що під час виходу Росія денонсує Європейську конвенцію про права людини. Якщо це станеться, то подати позов проти Росії до ЄСПЛ стане неможливо.

Але при цьому будуть дійсні скарги, подані до виходу Росії з Ради, а також можна буде подавати позови щодо випадків, що відбулися до виходу. До того ж вихід із Конвенції не позбавить Росію виконання винесених рішень.