5 червня
Завантажити ще

Естонія першою з країн привселюдно закликала ООН закрити небо над Україною

Естонія першою з країн привселюдно закликала ООН закрити небо над Україною
Фото: Lars_Nissen /pixabay.com

Парламент Естонської Республіки ухвалив рішення про заклик до країн Організації Об'єднаних Націй про закриття неба України від агресії Росії. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у своєму Фейсбуці.

"Це перше рішення від парламенту країни, що входить до ЄС та НАТО. Першим бути складно, відповідально та почесно. Тому від себе особисто, від українських парламентарів, від усього народу щиро дякую спікерові парламенту Естонської Республіки та всім депутатам за сміливість і відданість Україні", - написав Стефанчук.

За його словами, це рішення має стати прикладом рішучості для інших парламентів світу. Українська сторона очікує, що інші держави наслідують приклад Естонії.

"Це рішення має стати прикладом рішучості для інших парламентів світу. Адже парламентарі – це представники народу. А народи світу вимагають рішучих дій щодо встановлення миру та закриття неба над Україною. Ми з нетерпінням чекаємо, щоб небо знову стало для нас джерелом світла та тепла, а не смерті та руйнувань, які несе Росія", - наголосив він.

Від початку березня Україна, президент країни Володимир Зеленський та звичайні жителі держави неодноразово закликали членів НАТО встановити над Україною безпольотну зону. Закриття неба над нашою країною допоможе зберегти життя мирних громадян, посилити захист Заходу від агресивних дій Росії. Країни Альянсу не наважуються на такі заходи, оскільки побоюються стати учасниками війни.

 Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Фото: facebook.com/stefanchuk.official

  • Фото: facebook.com/stefanchuk.official

    Фото: facebook.com/stefanchuk.official