Завантажити ще

Збитий російський льотчик: Я виконав злочинний наказ та скинув бомби на житлові будинки

Збитий російський льотчик: Я виконав злочинний наказ та скинув бомби на житлові будинки
Фото: відеоекран \youtube.com \interfax.com.ua

Російський льотчик Максим Кріштоп, якого збили та взяли в полон українські військові, розповів, що виконував злочинні накази та скидав авіабомби на мирне населення в Україні, але тепер шкодує про це.

В Україні він встиг зробити три вильоти. Під час третього з них, який відбувся 6 березня, скинув 3 тонни фугасних бомб на житлові будинки мирних мешканців. Про це Кріштоп розповів на прес-конференції 11 березня.

– Під час виконання бойового завдання я зрозумів, що метою є не військові об'єкти супротивника, а житлові будинки та мирні люди, але злочинний наказ виконав. Потім було збито ППО України та взято в полон військовими Нацгвардії України, – зазначив він.

Пілот зізнався, що льотчики отримали наказ завдавати ударів територією України 24 лютого, і саме того дня був і його перший виліт. На той раз він бомбардував українських військових – скинув на них 3 тонни фугасних авіаційних бомб.

Кріштоп підкреслив, що теоретично при вильотах могли використовуватися високоточні керовані бомби з лазерним наведенням, які лягають точно в ціль, проте командування зупинилося на звичайних бомбах вільного падіння, які потрапляють абияк.

- Така можливість – застосовувати кориговані бомби з лазерною системою наведення – у нас є. Але досі ми її не застосовували тому, що вище командування такого завдання нам не ставило. Вже на бойовий виліт визначається конкретна зарядка, якщо командування приймає рішення про застосування керованих боєприпасів, ми виконуємо. Поки були накази виконувати польоти лише з бомбами, що вільно падають, - зазначив полонений.

За його словами, щодо мирних об'єктів Харкова застосовувалися некеровані авіаційні фугасні бомби калібром 250 та 500 кілограм. Радіус ураження – 60 метрів. Це потужна невибіркова зброя.

Окупант визнав, що виконував злочинні накази, і заявив, що кається в цьому. Також він закликав своїх колег-військовослужбовців із Росії припинити вчиняти злочини в Україні.

– Я дуже шкодую, що опинився на вашій території. Я дуже каюсь. Жаль, що виконував злочинні накази. Звертаюся до військовослужбовців РФ. Подумайте, вже збили десятки наших літаків. Тут добре працює ППО. Не виконуйте накази. Зі мною поводяться добре, хоч я і військовий злочинець. Зі мною навіть розмовляють російською мовою. Тут немає фашистів, як нам кажуть. Усвідомлюю та визнаю жахливі злочини, вчинені мною, – зазначив російський льотчик.

Також Кріштоп вибачився і сказав, що допоможе притягти до відповідальності всіх винних.

Раніше повідомлялося, що взятий у полон російський льотчик Олексій Головенський, який бомбив Україну, підтвердив, що на Полтавщині живуть його батьки. А наказ бомбити Харків наказав російський командувач - уродженець Чугуєва, що неподалік першої столиці.

Також ми писали про те, що збитий над Черніговом російський льотчик Олександр Красноярцев раніше бомбардував Сирію та фотографувався з Асадом.