Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Турки: У випадку 3-ї світової ми не знаємо, на чиєму боці скаже воювати Ердоган

Турки: У випадку 3-ї світової ми не знаємо, на чиєму боці скаже воювати Ердоган
Фото: geralt із сайту Pixabay

10 березня в Анталії відбулися переговори на рівні глав МЗС України та Росії. Практично ніхто не вірив, що після зустрічі Дмитра Кулеби та Сергія Лаврова можливий прогрес. Але ми так хочемо мирного неба, що хапатимемося за кожну соломинку… Втім, зараз не про це. А про роль Туреччини у спробах досягти миру в Україні та про специфіку турецького співпереживання українським громадянам.

Моя добра знайома минулого тижня з дітьми евакуювалася з Києва до Туреччини. В Анкарі мешкає її чоловік. І ось що вона розповідає про позицію турків щодо війни, яку Росія почала проти України 24 лютого:

«Війна в Україні – тема номер один усюди: на вулицях, на ТБ… Місцеве населення дуже емоційно реагує на війну в Україні. Турки суцільно на нашому боці: співчують, переживають. Коли дізнаються, що ми з України, питають, чим можуть допомогти. Я не зустріла жодного турка, який би сказав, що вірить у російські наративи. Вони засуджують Європу та Штати, що ті не наважуються на серйознішу підтримку України, на те ж саме закрите небо.

У той же час турки самі поводяться десь як боягузи. Вони не хочуть, щоб Ердоган дуже втягувався у мирний переговорний процес. Бояться агресії Росії, яка може перекинутись на Туреччину за таку «миротворчість". Думаю, за Крим переживають, оскільки наразі це прямий вихід на їхню територію… Бояться вони російську владу, поки що дуже бояться.

Турки не можуть самі собі розгадати і спрогнозувати, якими будуть рішення Ердогана, якщо, не дай Боже, все переросте в третю світову війну, – на чиєму боці тоді доведеться воювати. Дуже хитко все.

Турецька влада спускає на низи такий меседж – ми підтримуємо законну боротьбу українців за свій суверенітет, свободу, демократію, а от «туристичні» хуліганства та насильство – засуджуємо. Якщо, наприклад, на якомусь із турецьких курортів українці нападуть на росіян та влаштують самосуд за війну в Україні, то їх одразу пов'яжуть й ізолюють або навіть можуть вигнати з країни. Історія з українським капітаном, який в Іспанії потопив яхту російського олігарха та уникнув покарання, – не про турків. Подібні дії вважатимуть за прояв фашизму і засудять. І турецькі курорти для росіян поки що закривати не планують.