Завантажити ще

Кулеба: Прогресу щодо перемир'я немає. Я готовий до серйозної розмови, без наративів та пропагандистських штампів

Кулеба: Прогресу щодо перемир'я немає. Я готовий до серйозної розмови, без наративів та пропагандистських штампів
Фото: МІНІСТЕРСТВО Закордонних справ Турецької Республіки/REUTERS

Внаслідок переговорів між главами МЗС України Дмитром Кулебою та Росії Сергієм Лавровим результату щодо перемир'я немає. Наша країна готова продовжити діалог, заявив Дмитро Кулеба.

- Була майже півторагодинна розмова з Лавровим. Я приїхав на зустріч із двома завданнями: Організувати гуманітарний коридор з та до Маріуполя. І домовитися про щонайменше 24-годинне перемир'я для вирішення всіх потреб людей, які захоплені війною, - зазначив міністр.

Він висловив сподівання, що стосовно першого питання "пан Лавров проведе комунікацію з тими, хто приймає такі рішення, і що гуманітарний коридор таки запрацює".

Щодо другого питання, Кулеба заявив, що Україна не може "зупинити війну, якщо країна, яка напала, не має бажання цього робити".

– Сьогодні я почув, що припинення вогню з боку РФ приєднано до виконання умов, висунутих Путіним. У зв'язку з цим хочу підтвердити, що країна не здалася, не здається та не здасться. Ми готові до дипломатії. Ми шукаємо дипломатичних рішень. Але поки їх немає, ми захищатимемо нашу землю та людей від російської агресії. Сподіваюся, що формат, який сьогодні відбувся, продовжиться, – зазначив Кулеба.

Він наголосив, що готовий до продовження розмови. Але "без пропагандистських штампів та наративів про Україну".

- Все, що нам треба на сьогодні – розмова. Серйозна, предметна розмова. Без кліше. Коли російська сторона буде готова, я теж готовий, - підсумував Кулеба.

Він додав, що наприкінці розмови було порушено питання ядерної небезпеки. Кулеба заявив Лаврову, що до їх приходу з ядерною безпекою "було все гаразд" і що країна чесно та чітко виконувала свої зобов'язання.

Глава МЗС України у розмові з представником РФ також спростував намір нашої країни розробляти ядерну зброю та закликав прибрати російську армію з українських АЕС.

У свою чергу, глава МЗС Сергій Лавров заявив, що Росія не планує нападати на інші країни, і на Україну Росія також не нападала.

Лавров зазначив, що під час розмови порушувалися гуманітарні питання, і українській стороні «пояснили, які заходи наші військові вживають на землі».