5 жовтня
Завантажити ще

Росія вирішила вийти з Ради Європи – громадяни країни не зможуть звертатися до ЄСПЛ

Росія вирішила вийти з Ради Європи – громадяни країни не зможуть звертатися до ЄСПЛ

Росія припинить членство у Раді Європи наприкінці поточного фінансового року відповідно до статуту організації. Про це у четвер, 10 березня, повідомив віцеспікер Ради Федерації Костянтин Косачов, передає ТАСС.

Вихід Росії з Ради Європи передбачає одночасну денонсацію статуту РЄ та Європейської конвенції з прав людини, - заявив Косачов. Після виходу з Ради Європи росіяни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини, заявив голова Комітету Ради Федерації із конституційного законодавства Андрій Клішас. Водночас він заявив, що вихід Росії з Ради Європи "не вплине на росіян". Клішас закликав росіян звертатися до російських судів, зокрема до КС.

РБК зазначив, що саме у зв'язку зі вступом до Ради Європи в Росії запроваджувався мораторій на смертну кару.

Про те, що Росія більше не збирається брати участь у Раді Європи, йдеться у заяві МЗС. Причиною рішення назвали те, що "ЄС та НАТО продовжують лінію на руйнування Ради Європи та загального гуманітарно-правового простору в Європі". Також у заяві йдеться, що "Росія не має наміру миритися з підривними діями Заходу щодо заміни міжнародного права своїм порядком".

Росія брала участь у цій міжнародній організації з 1996 року.