Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні набув чинності закон, який дозволяє цивільним отримати зброю та давати відсіч окупантам

В Україні набув чинності закон, який дозволяє цивільним отримати зброю та давати відсіч окупантам
Фото: t.me\Ukraine Now

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо участі цивільних осіб у захисті України від повномасштабного вторгнення Росії. Він передбачає видачу зброї українцям та зняття відповідальності за її застосування проти російських окупантів.

На сайті Верховної Ради сказано: «Закон передбачає надання права на отримання вогнепальної зброї громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, і мають намір взяти участь у захисті держави».

Закон поширюється на період дії воєнного стану.

Всі бажаючі можуть взяти участь у відсічі та стримуванні збройної агресії РФ або агресії іншої країни, та отримати вогнепальну зброю та боєприпаси до неї.

Громадянські особи зобов'язані здати отриману вогнепальну зброю та невикористані боєприпаси до органів Національної поліції не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні. За порушення цих вимог передбачено кримінальну відповідальність.

У період дії військового стану громадяни України можуть застосовувати проти окупантів власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну зброю та бойові припаси до них.

Громадянські особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти російських загарбників.

Верховна Рада схвалила цей закон на закритому засіданні 3 березня.