Завантажити ще

Розслідування Amnesty International: Авіаудар по Чернігову з 47 жертвами може кваліфікуватися як військовий злочин

Розслідування Amnesty International: Авіаудар по Чернігову з 47 жертвами може кваліфікуватися як військовий злочин
Фото: REUTERS

Авіаудар по Чернігову, внаслідок якого загинуло 47 мирних жителів, може кваліфікуватися як військовий злочин. Про це повідомили у Amnesty International за підсумками свого розслідування.

Міжнародна правозахисна організація дійшла висновку, що 3 березня на місто скинули вісім некерованих бомб. Внаслідок атаки загинули люди, які стояли в черзі за хлібом. Amnesty International взяла інтерв'ю у очевидців, а також проаналізувала відеодокази.

- Авіаудар, що обрушився на вулиці Чернігова, вражає свідомість. Це був безжальний, невибірковий напад на людей, коли вони займалися повсякденними справами у своїх будинках, на вулицях та в магазинах, – заявила директор Amnesty International із кризового реагування Джоанна Марінер.

Напад у Чернігові вона назвала одним із найбільш смертоносних в історії України. За даними Чернігівської обласної адміністрації, серед загиблих було 38 чоловіків та дев'ять жінок. Amnesty International не змогла ідентифікувати законну військову мету на місці удару або біля нього. 21-річна студентка Аліна розповіла, що її батьків врятувало те, що черга здалася їм надто довгою.

Бомби скинув попередньо літак. Скидання некерованих бомб у населених пунктах порушує заборону проведення невиборчих нападів. Такі бомби діють на великій площі, а їхня точність набагато нижча, ніж у боєприпасів з високоточним прицілом. Відеозаписи наслідків показують, що один із кратерів від бомби відповідає боєприпасам вагою близько 500 кг. На офіційному відео, опублікованому російськими військовими 6 березня, показано бойовий виліт літака Су-34 із вісьмома бомбами ФАБ-500.