Завантажити ще

США заборонили імпорт енергоносіїв із Росії

США заборонили імпорт енергоносіїв із Росії
Фото: REUTERS/Кевін Ламарк

США заборонили імпорт енергоносіїв із Росії. Про це увечері у вівторок, 8 березня, повідомив президент Джо Байден. Американський лідер попередив, що ціни на бензин у США продовжать зростати через санкції проти РФ.

– Сьогодні я оголошую нові санкції. Ми забороняємо увесь імпорт нафти. Цей захід має потужну двопартійну підтримку. Ми прийняли це рішення у тісних консультаціях із союзниками в Європі, - сказав Байден.

Він зазначив, що «європейські союзники не зможуть наразі зробити такі самі кроки». Також Байден закликав Конгрес ухвалити пакет допомоги Україні у розмірі 12 мільярдів доларів. Президент нагадав, що США вже надали пакет допомоги у сфері безпеки обсягом  у мільярд доларів.

Раніше, у вівторок, Європейська комісія запропонувала план відмовитися від російського газу до 2030 року. Зменшити залежність від палива хочуть на дві третини вже до кінця 2022 року. План обговорять на екстреному саміті лідерів ЄС у Франції у четвер.

24 лютого Джо Байден оголосив про перший пакет санкцій проти РФ через вторгнення до України. Це санкції проти російських банків та обмеження на експорт високотехнологічної продукції до Росії. 2 березня США закрили небо для російських літаків.