Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Кулеба чекає на роз'яснення від ООН - чи правда, що співробітникам заборонили називати події в Україні "війною". Там спростовують

Кулеба чекає на роз'яснення від ООН - чи правда, що співробітникам заборонили називати події в Україні
Фото: facebook.com\Dmytro.Kuleba

Глава МЗС України Дмитро Кулеба чекає від Організації Об'єднаних Націй спростування інформації в пресі про те, що співробітникам ООН заборонено називати війну в Україні війною та висловлювати свою позицію на підтримку нашої країни. Про це Кулеба написав 8 березня у Твіттері.

"Важко повірити, що ООН могла фактично запровадити таку саму цензуру, яку Кремль запроваджує наразі усередині Росії, заборонивши використання слів «війна» та «вторгнення» серед співробітників ООН. Я закликаю ООН оперативно спростовувати такі повідомлення, якщо вони помилкові. На карту поставлено репутацію ООН", - заявив український міністр.

Спростування оперативно прозвучало. Представник ООН Стефан Дюжаррик, якого цитує The Guardian, заявив: ООН заперечує, що її співробітникам було наказано не використовувати слова "війна" або "вторгнення" щодо ситуації в Україні.

Спікер ООН також зазначив, що співробітників організації просять оформляти будь-які повідомлення щодо України, а також з інших політичних питань таким чином, щоб це відповідало позиціям організації та заявам генерального секретаря.

Проте він не виключив, що подібного листа про заборону міг надіслати "керівник якоїсь частини ООН", але про такі випадки йому поки що нічого не відомо.

Раніше видання The Irish Times повідомило, що персонал ООН отримав електронні листи з правилами комунікації та обов'язком залишатися "неупередженими". Відділ комунікацій організації проінструктував працівників не описувати ситуацію як війну та не додавати прапор України у особисті чи офіційні профілі у мережі.

"Деякі конкретні приклади мови, які можна чи не можна використати у цей момент. Використовуйте "конфлікт" чи "військовий наступ", а не "війну" чи "вторгнення", коли йдеться про ситуацію в Україні", – нібито рекомендують у листі.

Такий підхід комунікаційний відділ пояснив бажанням уникнути репутаційних ризиків.

"Це важливе нагадування про те, що ми, як міжнародні цивільні службовці, маємо бути об'єктивними. Існує серйозна можливість репутаційного ризику, на який нещодавно звернули увагу високопосадовці", - йдеться у повідомленні.

Виданню поки що не вдалося отримати коментарі від представників організації.

Слово "війна" щодо агресії проти України також заборонила вживати влада РФ. Там вторгнення називають "спеціальною військовою операцією". У Росії за використання "невірної" лексики або за опубліковану інформацію про події в Україні (у т.ч. про військові злочини), що не відповідають інформації з офіційних джерел РФ, згідно з екстрено прийнятим законом "про фейки" можна отримати до 15 років позбавлення волі.