21 листопада
Завантажити ще

Німеччина паралельно з Гаагою розпочала розслідування військових злочинів Росії в Україні

Німеччина паралельно з Гаагою розпочала розслідування військових злочинів Росії в Україні
Фото: t.me\Антон Геращенко

Генеральний прокурор Німеччини Петер Франк розпочав розслідування військових злочинів Росії, скоєних на території України. Про це 8 березня повідомило видання DW.

За інформацією із судових кіл, йдеться про провадження, яке служить для забезпечення розширених показань та непрямих доказів, щоб мати можливість пізніше, за необхідності, вжити заходів проти окремих злочинців. Петер Франк відкрив так зване "структурне розслідування", заявив міністр юстиції ФРН Марко Бушман. За інформацією агентства dpa, федеральна прокуратура має конкретні дані, що вказують на вже скоєні в Україні військові злочини. Крім того, існують побоювання, що кількість таких злочинів зростатиме.

Як зазначає тижневик Der Spiegel з посиланням на джерела у сфері правосуддя, прокуратура має у своєму розпорядженні повідомлення про застосування касетних бомб, удари по житлових кварталах та цивільній інфраструктурі, газопроводу, сховищу ядерних відходів та ТЕЦ. Крім того, в центрі уваги будуть свідчення про так звані списки цілей, які, згідно з різними свідченнями, складаються російськими підрозділами та чеченцями, які перебувають в Україні. За цими даними, в ці списки внесені високопоставлені українські політики. Минулого тижня президент Володимир Зеленський заявив, що він є "мішенню номер один" для цих підрозділів.

На першому етапі структурного розслідування йдеться про збирання та документування якомога більшої кількості доказів. На підставі згодом передбачається притягнути до кримінальної відповідальності конкретних обвинувачених.

Згідно з Міжнародним кримінальним кодексом, генеральний прокурор Німеччини має право переслідувати винних у скоєнні військових злочинів та злочинів проти людяності у всьому світі. Аналогічні розслідування проводяться у ФРН щодо представників сирійського режиму, за деякими вже винесено обвинувальні вироки.

7 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі вже розпочав провадження з подіями в Україні. Причому – безпрецедентний випадок! - голова суду Карім А. Хан ініціював розслідування з власної ініціативи. Але протягом двох днів після цього ще 38 держав звернулося до МКС (Україна цього зробити не може, тому що не є учасником Римського статуту) із клопотанням розслідувати військові злочини Росії на території України, що дозволило прискорити старт процесу. Росія відмовилася захищати себе в рамках цієї справи, не надіслала делегацію та відмовилася від участі у процесі навіть ондайн.