27 травня
Завантажити ще

Зеленський розповів, як Росія створює "гуманітарні коридори" для пропаганди

Зеленський розповів, як Росія створює
Фото: President.gov.ua

Російські окупанти зривають евакуацію з українських міст, відкриваючи вогонь за маршрутом руху колон. А потім відкривають власні "гуманітарні коридори" - не заради людей, а для зйомки пропагандистських сюжетів. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у відеозверненні 7 березня.

- Була домовленість про гуманітарні коридори. Чи спрацювала вона? Замість неї спрацювали російські танки. Російські "гради". Російські міни. Вони навіть заміняли дорогу, погоджену для підвезення продуктів та ліків! У Маріуполі. Вони знищують навіть автобуси, які мають вивозити людей, – наголосив український лідер.

При цьому, зазначає Зеленський, окупанти роблять так, щоби відкрився невеликий коридор на окуповану територію.

– На кілька десятків людей. Не так у Росію, як до пропагандистів. Прямо до них на телекамери. Мовляв, хтось рятує. Просто цинізм. Просто пропагування. Нічого більше. Ніякого гуманітарного сенсу, – додав президент.

– Сьогодні відбувся третій раунд переговорів у Білорусі. Хотілося б сказати – третій та фінальний. Але ж ми реалісти. Тому ми говоритимемо. Наполягатимемо на переговорах, поки не знайдемо спосіб сказати нашому народу: ось як ми прийдемо у світ. До світу. Повинні усвідомлювати, що кожен день боротьби, кожен день опору створюють для нас найкращі умови. Сильну позицію. Щоб гарантувати наше майбутнє. У світі, – наголосив Володимир Зеленський.
Після війни.

Крім того, Володимир Зеленський зупинився ще на двох військових злочинах ЗС РФ, зафіксованих 7 березня.

– Сьогодні у Макаріві на Київщині вони обстріляли хлібозавод. Старий. Вдумайтесь у це – обстріляти хлібозавод. Ким слід бути, щоб таке робити? Або щоб зруйнувати ще одну церкву – на Житомирщині. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, збудовану у 1862 році. Це нелюди! - обурився президент.

За підсумками другого раунду переговорів Україна - Росія (3 березня) сторони дійшли спільного комюніку і домовилися про необхідність коридорів безпеки. Але евакуацію з Маріуполя двічі зірвали, бо росіяни не припиняли обстрілу. А під час спроб евакуації з Ірпеня 6 березня під вогнем окупантів загинуло 8 мирних жителів. Водночас, Росія провокує українців, відкриваючи власні "гуманітарні коридори", за якими можна евакуюватися лише на територію РФ чи Білорусі.

Під час третього раунду переговорів (7 березня), за словами Михайла Подоляка, сторони досягли невеликих позитивних зрушень в організації логістики гуманітарних коридорів.