24 листопада
Завантажити ще

За правду про війну - 15 років в'язниці та список ворожих країн: «військові» закони Росії

За правду про війну - 15 років в'язниці та список ворожих країн: «військові» закони Росії
Фото: facebook.com/UkrainianLandForces/

Щоб росіяни менше слухали і чули правду про війну в Україні та про звірства російських військових, Держдума та уряд РФ ухвалили низку жорстких рішень. Боязкі паростки свободи слова в Росії остаточно поховали, а росіян ще більше занурили у фейковий світ.

4 березня Держдума Росії одноголосно і одразу у трьох читаннях ухвалила законопроект про покарання за поширення недостовірних відомостей про дії російських військових. Іншими словами, про російську армію можна говорити лише те, що говорить президент Володимир Путін та Міноборони. Будь-яка правда про війну в Україні – кримінальне діяння.

Прийнятий законопроект вводить у кримінальний кодекс нову статтю (207.3 КК РФ), відповідно до якої за поширення недостовірних відомостей про дії збройних сил Росії винним загрожує три роки колонії. Якщо ж фейк поширений у складі організованої групи або супроводжувався підробкою доказів, то максимальний термін покарання зростає до 10 років колонії.

Якщо ж поширення недостовірної інформації спричинило тяжкі наслідки, винним загрожуватиме вже до 15 років колонії. Через закон «про фейки» китайська соцмережа призупинила свою роботу в РФ. Цей законопроект став причиною того, що на території Росії частково заблокували соціальну мережу Facebook, сайти видання «Медуза», а також «Бі-бі-сі».

Цього ж дня Держдума також ухвалила закон, який передбачає позбавлення волі на строк до трьох років за заклики до санкцій проти Російської Федерації. Внесено зміни до адміністративного законодавства. За дискредитацію збройних сил РФ - штраф у розмірі від 100 до 300 тисяч рублів або позбавлення волі терміном до трьох років.

7 березня за розпорядженням президента Володимира Путіна уряд Росії склав список із 48 країн, які, на їхню думку, роблять щодо РФ недружні жести.

У Кремлі вважають, що до Росії вороже налаштовані: всі країни ЄС, а також Австралія, Албанія, Андорра, Великобританія (включаючи острів Джерсі та підконтрольні заморські території - острів Ангілья, Британські Віргінські острови, Гібралтар), Ісландія, Канада, Ліхтенштейн, Мікронезія, Монако, Нова Зеландія, Норвегія, Республіка Корея, Сан-Марино, Північна Македонія, Сінгапур, США, Тайвань, Україна, Чорногорія, Швейцарія та Японія.