8 червня
Завантажити ще

Кулеба та Блінкен зустрілися на українсько-польському кордоні: обговорювали посилення обороноздатності України

Кулеба та Блінкен зустрілися на українсько-польському кордоні: обговорювали посилення обороноздатності України
Фото: facebook.com\mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з держсекретарем США Ентоні Блінкеном на кордоні України та Польщі. Кулеба прибув на місце переговорів з української сторони, а його американський колега – з боку Польщі. Про це 5 березня повідомляє прес-служба МЗС України на своїй сторінці у Фейсбуку.

Ключовими темами розмови стали подальші болючі санкції проти Росії, постачання додаткової зброї для захисту України, ізоляція Росії від світу за її агресію проти нашої держави. Сторони обговорили термінове посилення оборонних можливостей України, у тому числі у захисті неба від російської авіації та ракет, що бомбять житлові квартали міст та цивільних людей.

- Путін здійснив жахливу, жахливу помилку у багатьох сенсах. Він вважав, що Україна не існує як незалежна держава. Український народ зараз щодня доводить протилежне", - заявив Блінкен.

- Україна переможе у цій війні, бо українці піднялися на народну війну за свою землю, і справді на нашому боці. Питання у ціні перемоги. Якщо партнери продовжать діяти рішуче, збільшувати економічний та політичний тиск на РФ, надавати необхідну нам зброю, ціна буде нижчою для України. Це врятує багато життів, – наголосив Кулеба.

Глава українського МЗС закликав терміново посилити оборонні здібності України, зокрема для захисту неба від російської авіації та ракет. У цьому контексті Кулеба та Блінкен погодили подальші кроки для посилення оборони України.

- Сила, рішучість та цілеспрямованість українців з підтримкою США та всього світу зрештою здобуде перемогу. Я говорю це прямо. Я погоджуюсь із міністром Кулебою, що питання у ціні перемоги. США налаштовані докласти максимум зусиль, щоб вона була якнайменша, - заявив Блінкен.

Держсекретар США висловив захоплення діями українського народу, зокрема президента Зеленського, Збройних Сил України та всіх сил оборони нашої держави в ефективному відсічі російської агресії.