Завантажити ще

Зеленський розкритикував НАТО за відмову закрити небо над Україною

Зеленський розкритикував НАТО за відмову закрити небо над Україною
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський жорстко критикував позицію НАТО - Альянс 4 березня в черговий раз відмовився забезпечити безпольотну зону над воюючою країною, не бажаючи вступати в прямий конфлікт з Росією.

– Сьогодні пройшов саміт НАТО – слабкий, розгублений саміт, де не всі вважають боротьбу за свободу, за Європу метою номер один. Усі розвідки країн НАТО чудово знають плани ворога та підтвердили, що Росія хоче продовжувати наступ, - зазначив президент.

Зеленський нагадав, що вже 9 днів ми бачимо та відчуваємо на собі жорстку війну – руйнують наші міста, обстрілюють наших людей, дітей, житлові квартали, церкви, школи. Росіяни знищують усе, що забезпечує нормальне життя і хочуть це продовжувати, знаючи, що нові удари та жертви є неминучими.

На думку українського президента, НАТО усвідомлено вирішило не закривати небо над Україною.

- Ми вважаємо, що країни НАТО самі створили наратив, щоб нібито закриття неба над Україною спровокує пряму агресію РФ проти НАТО. Це самогіпноз тих, хто слабкий і внутрішньо не впевнений, хоча може володіти в рази сильнішим за зброю, ніж є у нас. Ви повинні були думати про людей та людяність, а про що ви думали на тому засіданні? Усі люди, які загинуть із сьогоднішнього дня, загинуть у тому числі через вас. Через вашу слабкість та незгуртованість, - розкритикував Альянс Володимир Зеленський.

Все, на що сьогодні на саміті спромогвся Альянс, обурюється президент - це провести через свою систему закупівель на 50 тонн дизельного палива для України.

- Напевно, щоб ми могли спалити Будапештський меморандум, щоб краще горіло. Але він для нас уже згорів у вогні російських військ, вважає глава держави.

Сьогодні керівництво Альянсу дало зелене світло для подальшого бомбардування українських міст та сіл, відмовившись здійснити безпольотну зону, констатує Володимир Зеленський.

- Я не знаю, кого ви можете захистити та чи здатні ви захистити свої країни – країни Альянсу. Від нас ви не зможете відкупитись літрами пального за літри нашої крові. Пролитою за нашу спільну Європу. За нашу спільну волю. За наше спільне майбутнє, – вигукнув Зеленський.

Але президент також висловив подяку друзям нашої країни до НАТО.

- Там багато країн наших друзів, наших партнерів більшість потужних партнерів. Тим, хто допомагає нашій державі, попри все. З першого дня вторгнення. І я певен – до перемоги. І тому ми не відчуваємо себе віч-на-віч, - резюмував він.

Після саміту НАТО 4 березня глава Альянсу Йєнс Столтенберг наголосив, що спроба влаштувати безпольотну зону над Україною втягне у війну ще кілька країн Європи. У тому ж ключі висловилися представники Білого дому, наголосивши, що у разі закриття неба СЩА доведеться збивати російські літаки – а це прямий конфлікт із РФ.