30 вересня
Завантажити ще

Євросоюз надав біженцям з України право на проживання на строк до 3-х років

Євросоюз надав біженцям з України право на проживання на строк до 3-х років

Українцям, змушеним тікати з України через війну, дозволили проживати та працювати в країнах Європейського союзу строком до трьох років. Про це повідомляє прес-центр Державної прикордонної служби з надзвичайних ситуацій.

- Українські біженці матимуть право жити та працювати в Європейському Союзі до трьох років відповідно до плану надзвичайних ситуацій. Громадяни України та резиденти країни зможуть одразу отримати в ЄС право на проживання, роботу, медичну допомогу, житло, освіту строком на 1 рік. Якщо війна в Україні триватиме тривалий час або біженці не зможуть безпечно повернутися додому, то цей статус може бути продовжений до трьох років, - повідомили відомство.

Як зазначено в повідомленні, українці вже мають 90-денний безвізовий доступ до ЄС, але ця безпрецедентна зміна у законодавстві ЄС гарантує їм статус після цього терміну. Особи, які не мають громадянства України або мають право на постійне проживання, не зможуть отримати право на проживання в ЄС, але їм буде надано допомогу по поверненню на батьківщину.

Також у Держприкордонслужбі повідомили, що з початку вторгнення Росії в Україну свої будинки на батьківщині були змушені залишити майже 875 тисяч наших співвітчизників. З них – 454 тисячі українців виїхали до Польщі, 116 тисяч – до Угорщини, 67 тисяч – до Словаччини, 45 тисяч – до Румунії та 79 тисяч до Молдови, яка не входить до ЄС.