Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

Міжнародні місії в Україні: чим можуть допомогти іноземці

Міжнародні місії в Україні: чим можуть допомогти іноземці
Фото: icrc.org

В Україні працюють кілька міжнародних гуманітарних організацій, які можуть так чи інакше допомогти мешканцям нашої країни, що постраждали від війни. В основному, ці місії взаємодіють з людьми на рівні міністерств, відправляючи допомогу централізовано і адресно, але є й ті, хто може допомогти людині, яка конкретно звернулася. Або хоча б підказати, що робити і як бути у тяжкій ситуації. Надаємо деякі з них.

МІЖНАРОДНИЙ КОМІТЕТ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА (МКЧХ) В УКРАЇНІ

Завдання МКЧХ мають виключно гуманітарний характер. Організація працює майже у 100 країнах, які постраждали від збройних конфліктів. Офіси МКЧХ працюють у Києві, Слов'янську, Сєверодонецьку, Маріуполі, Одесі.

МКЧХ допомагає мирним жителям та переміщеним особам, які постраждали від конфлікту в Донецькій та Луганській областях. Надає лікарням та медзакладам предмети медичного призначення, допомагає підвищувати кваліфікацію хірургам у галузі оперування пацієнтів із ранами, отриманими внаслідок використання зброї.

Також співробітники МКЧХ разом з волонтерами проводять інформаційні заняття з мінної безпеки в школах і громадах, розташованих там, де є міни або боєприпаси, що не розірвалися.

Разом із місцевими товариствами Червоного Хреста МКЧХ пропонує свої послуги людям, які шукають своїх родичів, що зникли безвісти під час конфлікту. На прохання всіх сторін конфлікту та виконуючи роль нейтрального посередника, МКЧХ уповноважений сприяти поверненню тіл загиблих їх рідним чи їх ДНК. За погодженням з органами судової медицини, МКЧХ може бути присутнім під час ексгумації та ідентифікації останків загиблих.

"Гарячі лінії" Міжнародного Комітету Червоного Хреста:

0 800 300 155 (Київ)
0 800 300 115 (Слов'янськ)
0 800 300 125 (Сєвєродонецьк)
0 800 300 165 (Маріуполь)

Адреса делегації МКЧХ:

Вул. Велика Васильківська, 6-О, м. Київ, Україна

Тел. +38 (044) 392 32 10
e-mail: [email protected]

Глава делегації: Флоранс Жіллетт

Координатор відділу зв'язків із громадськістю – Санела Байрамбашич, тел.: +38 095 262 80 49

Субделегація МКЧХ у Слов'янську:
пров. Андріївський, 18
Тел. +38 095 262 81 00
e-mail: [email protected]
Глава субделегації: Дельфін Летер'є

Субделегація МКЧХ у Сєвєродонецьку:
вул. Гоголя, 16
Тел. +380 6452 4 30 14
e-mail: [email protected]
Глава субделегації: Умар Хан

Субделегація МКЧХ у Маріуполі:
вул. Миколаївська, 7/17
Тел. +38 067 466 60 94
e-mail: [email protected]
Глава субделегації: Шарлотт Ніколь

Офіс МКЧХ в Одесі:
Тел. +38 067 223 70 44, +38 095 262 81 61
e-mail: [email protected]
Представник МКЧХ у південних областях: Анастасія Марчук

ТОВАРИСТВО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ

Штаб Національного комітету ТЧХУ координує діяльність в обласних товариствах щодо надання гуманітарної допомоги населенню.

За підтримки МКЧХ, Міжнародної Федерації Червоного Хреста, соціально орієнтованих бізнесменів України та кожного свідомого громадянина ТККУ координує роботу на всій території України, у тому числі в Сєвєродонецьку, Маріуполі, Харкові, Сумах та Херсоні. У Києві залишилися та працюють загони швидкого реагування, команда першої допомоги та велика кількість волонтерів.

Голова ТККУ – Микола Поліщук.

Збір коштів на допомогу мирному населенню України:

  • сторінка Donate на сайті: redcross.org.ua/donate/
  • платформа iRaiser (зокрема для іноземців)
  • SMS на номер 88033 (Vodafone). Вартість благодійного SMS – 20 грн.

Якщо ситуація в країні загострюватиметься, волонтери та співробітники Червоного Хреста України забезпечуватимуть першу допомогу там, де доступ до медичних послуг буде обмежено.

Національний комітет ТККУ

вул. Пушкінська, Київ, Україна

Email: [email protected]

Інформаційний центр Національного комітету Товариства Червоного Хреста України 0 800 332 656 (тут можна дізнатися контакти обласних організацій ТККУ)

"Гаряча лінія" у Маріуполі

0 800 331 800

Київська міська організація ТККУ

Гоєнко Тетяна

вулиця Софійська, 10-б, Київ, Україна,

mail: [email protected]

044 235 80 00

НОРВЕЗЬКА РАДА У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ

НРСБ розпочала свою роботу в Україні наприкінці 2014 року, прагнучи допомогти насамперед переселенцям із зони конфлікту на сході України.

НРСБ підтримує внутрішньо переміщених українців на підконтрольних уряду територіях Луганської та Донецької областей, особливо вздовж лінії зіткнення. Здебільшого, підтримка спрямована на забезпечення основних потреб людей. Але в міру того, як переміщення стало затяжним, Норвезька рада у справах біженців почала приймати довгострокові рішення.

Співробітники НРСБ допомагають у ремонті всіх категорій ушкодження приватних домогосподарств, а також соціально-значущих установ (школи, ФАПи, дитсадки, лікарні, місця компактного проживання ВПО), допомагають у видачі твердого палива та теплого одягу перед зимовим сезоном, а також одноразової грошової допомоги на оплату комунальних послуг. Одним із найпоширеніших видів допомоги НРСБ залишається програма із заміни пошкоджених вікон у приватних квартирах та будинках.

Основний сектор роботи НРСБ – вода, гігієна та санітарія. Команди Норвезької ради у справах біженців доставляють питну воду до ізольованих населених пунктів, відновлюють пошкоджені ділянки водопроводів, змінюють внутрішні мережі та насосне обладнання, робляють буріння та чищення свердловин.

Жителям надаються різні види гігієнічних наборів, у тому числі й людям із особливими потребами.

Пріоритетною є програма продуктової безпеки. Організація видає продуктові набори та ваучери, одноразову мультицільову фінансову підтримку.

Наразі НРСБ готується надати грошову допомогу та тимчасовий притулок людям, змушеним бігти, у тому числі й до інших країн.

Директор Норвезької ради у справах біженців в Україні – Ана Поврженік.

Телефон у Києві:

+38 044 390 31 12

e-mail: [email protected]

МІЖНАРОДНА ГУМАНІТАРНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЛЮДИНА У БІДІ»

« Людина у біді » розпочала свою роботу в Україні у 2003 році через відділ з прав людини. Безпосередня присутність організації у країні дозволила їй надавати негайну гуманітарну допомогу населенню одразу після початку конфлікту на сході України у 2014 році.

ЛВБ допомагає постраждалим, надаючи необхідні продовольчі та промислові товари, засоби гігієни, допомагає у відновленні житла, водопостачання та покращення санітарних умов, надає психосоціальну підтримку, грошову допомогу та засоби для існування.

Адреса організації в Україні:

Вул. Прорізна, 4, Київ

e-mail: [email protected]

"Гаряча лінія"

0 800 210 174

Телефон довіри

0 800 210 160

(психологічна допомога конфіденційно, анонімно, безкоштовно, цілодобово)

«ЛІКАРІ БЕЗ КОРДОНІВ»

Команда « Лікарів без кордонів » приєдналася до роботи з реагування на надзвичайну ситуацію в Україні. Співробітники організації оцінюють потреби людей, що перетинають кордони, та реагують на гуманітарні потреби.

Наразі аварійні бригади ЛБК перебувають на польсько-українському кордоні та намагаються доставити в Україну необхідний медперсонал та предмети постачання, а також організувати аварійно-рятувальні роботи з обох боків кордону. «Лікарі» передали предмети першої необхідності притулку для біженців у Польщі.

На жаль, через зміну порядку денного ЛБК припинили низку програм: догляд за людьми, які живуть із ВІЛ у Сєвєродонецьку; догляд за хворими на туберкульоз у Житомирі; покращення доступу до медичного обслуговування на сході України, де команда надавала необхідну медичну допомогу, у тому числі у галузі психічного здоров'я постраждалим від конфлікту співтовариствам.

Безпосередньо перед ескалацією напруженості «Лікарі без кордонів» зв'язалися з декількома лікарнями в Донецькій та Луганській областях, щоб провести навчання з невідкладної медичної допомоги та підготовки до хірургічних втручань. Оскільки бойові дії продовжуються, забезпечення доступу людей до охорони здоров'я та ліків матиме вирішальне значення.

Телефон для зв'язку в Україні

+38066-673-27-10