21 листопада
Завантажити ще

Зеленський про резолюцію Генасамблеї ООН: 141 країна обрала правильну сторону історії

Зеленський про резолюцію Генасамблеї ООН: 141 країна обрала правильну сторону історії
Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних націй проголосувала 2 березня за резолюцію, яка вимагає від Росії припинити військове вторгнення в Україну, вивести війська з території нашої держави. Документ підтримали 141 країна із 193 країн-членів, 35* – утрималися, п'ять проголосували проти.

- Високо оцінюю схвалення ГА ООН безпрецедентною більшістю голосів резолюції з рішучою вимогою до Росії негайно припинити віроломний напад на Україну. Я вдячний усім та кожному, хто проголосував за. Ви обрали правильну сторону історії, – написав Володимир Зеленський у своєму Твіттері. За словами президента, «розгромні підсумки голосування» переконливо показують, що глобальна антипутинська коаліція сформувалася і функціонує.

- Мир із нами. Правда на нашому боці. Перемога буде за нами, Україно! – наголосив Зеленський.

Висловився за підсумками голосування за Резолюцію і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

- Росія, Сирія, Північна Корея, Білорусь, Еритрея – це єдині країни, які проголосували проти резолюції Генеральної асамблеї ООН "Агресія проти України". Так виглядає самотність Росії у світі. 141 держава ООН проголосувала за резолюцію. Це рекордна з 2014 року кількість голосів за українську резолюцію. При тому, що текст є максимально жорстким, так виглядає антивоєнна коаліція за Україну, - написав на своїй сторінці у «Фейсбук» дипломат.

За словами Дмитра Кулеби, ухвалена Резолюція є не лише важливим політичним сигналом ізоляції Росії та фіксацією її злочинів, у тому числі агресії. Її також використовують у міжнародних судах.

Засідання Генасамблеї ООН 2 березня зібрали через військове вторгнення Росії до України 24 лютого. Вже сьомий день Україна героїчно та самовіддано відбиває спроби російських військ окупувати нашу країну.

ДОВІДКА

Країни, які утрималися під час голосування за Резолюцію проти Росії:

Алжир, Ангола, Вірменія, Бангладеш, Болівія, Бурунді, ПАР, Китай, Конго, Куба, Сальвадор, Індія, Іран, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Мадагаскар, Малі, Монголія, Мозамбік, Намібія, Нікарагуа, Пакистан, Сенегал, Південна Африка, Південний Судан, Шрі-Ланка, Судан, Таджикистан, Уганда, Танзанія, В'єтнам, Зімбабве.