4 листопада
Завантажити ще

Рішення Європарламенту: Україні надати статус кандидата в ЄС, а проти Росії посилити санкції

Рішення Європарламенту: Україні надати статус кандидата в ЄС, а проти Росії посилити санкції

Практично одноголосно члени Європейського парламенту проголосували за резолюцію, яка засуджує російську військову агресію проти України та закликає інституції ЄС працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС, визнавши таким чином європейську перспективу нашої країни. Про це повідомляє сайт Європейського парламенту.

Зеленими кнопками за документ проголосували 676 європарламентаріїв, 13 проти, 26 - утрималися. Напередодні голосування до європарламентарів звернувся президент Володимир Зеленський.

«ЄС закликає інституції ЄС працювати над наданням статусу кандидата в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз та на основі заслуг, а тим часом продовжити працювати над інтеграцією в єдиний ринок ЄС відповідно до Угоди про асоціацію", - сказано у резолюції.

Також у цьому документі прописується, що ЄС підтримує курс на посилення санкцій проти Росії, "спрямовані на стратегічне ослаблення російської економіки та промислової бази".

"Слід обмежити імпорт найважливіших товарів російського експорту, таких як нафта та газ. Нові інвестиції ЄС у Росію та нові російські інвестиції в ЄС мають бути заборонені. Усі російські банки мають бути заблоковані у європейській фінансовій системі, а Росія має бути виключена із системи SWIFT. Низка санкцій, включаючи заборону SWIFT, має бути поширена на Білорусь на підставі її прямої підтримки російського вторгнення до України, - йдеться у прес-релізі Європарламенту. - Адресні санкції проти фізичних осіб, більше жодних «золотих віз» для заможних росіян. Цільові санкції проти осіб, відповідальних за корупцію на високому рівні в Росії та Білорусі, а також олігархів та чиновників, близьких до керівництва країн, мають бути ухвалені швидко", - вимагають депутати Європарламенту.

Також у резолюції озвучується заклик до країн ЄС більш оперативно надавати Україні оборонне озброєння відповідно до статті 51 Статуту ООН, яка припускає індивідуальну та колективну самооборону.

"Парламент також вітає зобов'язання ЄС активувати свою Тимчасову директиву про захист, щоб надати всім українцям, які рятуються від війни, негайний захист. Відповідальність за прийом біженців, які прибувають на зовнішні кордони ЄС, має бути розділена між країнами ЄС", - сказано в документі.

1 березня – в Україні вже шостий день триває справжня війна, яку 24 лютого розв'язав проти нашої країни президент Росії Володимир Путін. Бійці ЗСУ героїчно протистоять російським окупантам, захищаючи батьківщину та український народ.