Завантажити ще

Європарламент прийняв заявку України на вступ до Євросоюзу

Європарламент прийняв заявку України на вступ до Євросоюзу
Фото: pravda.com.ua

Сьогодні, 1 березня, Європарламент ухвалив заявку України на вступ до Євросоюзу. Про це повідомляє Держспецзв'язку.

"Розпочато спеціальну процедуру вступу", - йдеться у повідомленні.

Цю інформацію також підтвердили у офіційному телеграм-каналі Міністерства цифрової трансформації України.

"Історичний день! Наразі у Європарламенті розглядають надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Чекаємо на справедливе рішення", - йдеться у повідомленні.

Прийняттю заявки України на вступ до Євросоюзу передував виступ президента України Володимира Зеленського у Європарламенті – всі аплодували стоячи.

– Ми боремося за свободу! Боремося за те, щоб бути рівноправними членами Європи! – сказав президент України Володимир Зеленський.

Що таке спецпроцедура вступу України до ЄС

Раніше «КП" в Україні» розпитала експерта-міжнародника Тараса Чорновола, що являє собою ця спецпроцедура прийому країни до ЄС. Ось основні меседжі.

  1. Єдиної спецпроцедури вступу країни до ЄС немає. Сьогодні цю процедуру виписують спеціально під Україну.
  2. Така процедура дозволяє в стислий період, можливо, навіть протягом тижня, отримати схвалення країни ЄС про надання Україні офіційного статусу кандидата в члени ЄС. Такий само статус із 1999 року має Туреччина.
  3. Далі ЄС дає Україні «План дій» – перелік критеріїв та реформ, які потрібно досягти (провести) для повноцінного асоційованого членства. Щойно країна реалізує всі пункти – вона у ЄС. У разі України ми маємо шанси «вкластися за рік», але за умови, що після закінчення війни політики дійсно проводитимуть реформи, а не схрестять списи, борючись у піарі та популізмі, і припинять корупцію.

Детальніше читайте ТУТ